13 Mayıs 2022, Cuma
Ana SayfaYüz OperasyonlarıYüz GermeYüz Germe Ameliyatı Sonrasında Yaptıklarınız Sonuçlarınızı Etkileyebilir

Yüz Germe Ameliyatı Sonrasında Yaptıklarınız Sonuçlarınızı Etkileyebilir

0
(0)

Yüz Germe Ameliyatı

Kimse zamanın etkilerini tamamen durduramaz ama yüz germe ameliyatı daha genç görünmenizi sağlayabilir. Ancak yüz germe operasyonu sonrası cildinize nasıl baktığınız, bu operasyon sonrası oluşan güzel sonuçları ne kadar süre koruyabileceğiniz konusunda büyük bir rol oynar.

Yüz germe ameliyatı sonuçlarınızı uzun süre korumanın yollarını arıyorsanız aşağıda belirttiğimiz beş öneriden başlamanız çok yararlı olacaktır.

Güneş Kremi Konusunu Ciddiye Alın

UV ışınları cildinizdeki önemli proteinleri bozduğu için güneşe maruz kalmak yaşlanmanın işaretlerinin birincil sebeplerindendir. Bu çizgilerin, kırışıklıkların ve sarkık cilt oluşumu görünümünü hızlandırabilir, bu da yüz germe operasyonunuzun sonuçlarını olumsuz olarak etkileyebilir. Her gün güneş kremi kullanmak ve bilinçli olarak bronzlaşmaktan kaçınmak, cildinizi güneş hasarından ve UV ışınlarına maruz kalmak sebebiyle hızlanan yaşlanmadan korumaya yardımcı olur.

Cildinizi İçten Dışa Besleyin

İyi ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olmanın ve yüz germe operasyonu sonuçlarınızı uzun süre korumanın bir başka yolu, sağlıklı ve dengeli beslenmektir. Bol bol taze meyve, sebze ve tam tahıl yemeniz cildinizin görünümünü olumlu etkiler ve cildin yaşlanmasını geciktirir.

Doğru besinleri tüketmek kadar önemli olan bir başka şey de yanlış yiyecekleri tüketmeyi bırakmanızdır. Örneğin şeker, yaşlanma karşıtı çabalarınızın düşmanıdır çünkü glikasyon adı verilen bir kimyasal süreci tetikler. Bu süreçte şeker molekülleri, cildin sağlıklı olması için gereken proteinlere, lipidlere ve diğer önemli moleküllere zarar verir.

Doğru Cilt Bakım Ürünleri Kullanın

Güneş kremi kullanmak ve dengeli beslenmek gibi iyi yaşam tarzı alışkanlıkları da yüz germe operasyonu sonuçlarınızı korumanın önemli bir parçasıdır. Bu eşitliğin öbür tarafında, cilt tipinize ve endişelerinize uygun bölgesel cilt bakımı ürünleri kullanmak vardır. Retinoid, peptit ve antioksidan içeren tıbbi cilt bakım ürünleri, cildi aydınlatmak ve pürüzsüzleştirmek için çok iyi araçlar olabilir.

Kozmetik Tedavilerden Faydalanın

Kozmetik tedaviler, düzenli günlük cilt bakımınızın bir uzantısı olarak davranıp yüz germe ameliyatı sonuçlarınızı destekleyebilir. Örneğin lazer yüzey tedavileri, cildin üst katmanını nazikçe ortadan kaldırarak altta kalan daha düz ve daha genç görünümlü cilt hücrelerini ortaya çıkarır. Diğer cilt gençleştirme tedavileri arasında kimyasal peeling bulunur. Eğer yakın zamanda yüz germe ameliyatı geçirdiyseniz, cerrahi olmayan bir kozmetik tedavi olmadan önce ne kadar beklemeniz gerektiği konusunda plastik cerrahınıza danışın. Önce tamamen iyileştiğinizden emin olmanız gerekir.

Kurul Onaylı Bir Plastik Cerraha Danışın

Yüz germe operasyonu sonrasında yaptıklarınızın sonuçlarınızın ne kadar süre kalıcı olacağı konusunda büyük bir etkisi olduğu doğrudur. Ancak yüz germe operasyonu geçirmenize yol açan kararlarınız da aynı derecede önemlidir. Sonuçlarınızın ne kadar süre kalıcı olacağını etkileyebilecek en önemli kararlardan biri, tercih ettiğiniz plastik cerrahın hangisi olduğudur.

Kurul onayı, akreditasyonu olan tıbbi merkezlerle birlikte çalışma ve yüz gençleştirme operasyonu ile ilgili deneyim gibi yeterlilikleri kontrol ettiğinizden emin olun. Sık sık yüz germe operasyonu gerçekleştiren deneyimli bir plastik cerrahla çalışmak, yüz germe operasyonu sonrasında canlı ve doğal görünen bir sonuca ulaşmanız için en iyi yoldur.

Ne Düşünüyorsunuz?

Yüz germe ameliyatı yaptırmayı düşünüyor musunuz? Verdiğimiz bilgileri faydalı buldunuz mu? Düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi bizimle ve okuyucularımızla yorum olarak paylaşın!


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

Medical News Today https://www.medicalnewstoday.com/articles/244066

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Son Yazılar