Yüz Gerdirme Ameliyatı Hakkında 7 Soru

0
1105
Yüz gerdirme

Yaşlandıkça cildimiz, elastikiyetiğini kaybeder, yüzün altındaki dokular gevşer ve sarkmaya başlar. Bu ve diğer faktörler, bir kişinin, kendini hissettiğinden daha yaşlı görünmesine neden olabilecek yüz görünümüne yol açar. Yüz gerdirme ameliyatı, daha genç bir görünüm sağlamak için yanaklardaki, çene kenarındaki ve boyundaki yaşlanma belirtilerini giderir. Bu operasyonu düşünmeniz halinde, size yardımcı olacak 7 soruyu derledik.

1.Yüz gerdirme işlemi için kimler iyi bir adaydır?

Yüz gerdirme operasyonu düşünenler için spesifik bir yaş veya profil yoktur. Yüz gerdirme bireyselleştirilebilir ve bireyselleştirilmelidir de. Yine de yaş, vücut tipi ve vücut ölçüsü gibi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca tüm adayların genel sağlık durumu da iyi olmalıdır.

2.Birkaç kilo vermek istersem, yüz gerdirme operasyonumu ertelemeli miyim?

Bir hastanın, herhangi bir ameliyattan önce en iyi sağlık şartlarına ve en iyi beden ölçülerine sahip olması, ideal olandır. Hastalar sigara veya alkol tüketmemelidir. Zaten siz, bu tür bir prosedürü düşünürken elinizden gelenin en iyisini yapmak istersiniz. Yalnızca birkaç kilo vermeniz gerekiyorsa bu durum, operasyon sonuçlarınızda pek bir fark yaratmayacaktır. Ancak daha fazla  kilo kaybından söz ediyorsanız -operasyon geçirmeden önce- kendinizi sağlıklı ve uygun bir kiloda hissedene kadar beklemeniz önemlidir. Vücut tipi ve durumunuz göz önüne alındığında, en güvenli ve en etkili seçenek için uzmanınızla görüşmelisiniz.

3.Operasyon sonrası görünümümdeki fark, nasıl olacak?

Çoğu hasta, bir yüz gerdirme prosedürü sonrasında yenilenmiş göründüğünü söyler. Dolayısıyla iyi bir yüz gerdirme uygulaması, hastaları “farklı” ya da “ameliyat edilmiş” olmaktan ziyade daha genç gösterir; sonuçlar, herhangi bir işlem yapılmamış gibi doğal durur.

4.Bir yüz gerdirme operasyonu, ne kadar sürer?

Süre, prosedürün kapsamına bağlı olarak değişir. Bazı hastalar için mini yüz gerdirme operasyonları, 2 saatin altında tamamlanabilir. Standart uygulamalar genellikle 3 ila 4 saat sürer. Göz kapağı veya kaş cerrahisiyle kombinlendiğinde ise süre, 6 saati bulabilir. Bir yüz gerdirme operasyonu, tanım olarak nispeten yüzeysel bir işlem olduğundan -çünkü kemikler kırılmaz- daha uzun bir ameliyat, hastanın çok az bir rahatsızlık hissetmesi demektir.

5.İyileşme ne zaman tamamlanır?

Her iyileşme süresi, birbirinden farklıdır. Genel olarak, fark edilir şişlik 10 ila 14 gün içinde iner. Hastaların çoğu, genellikle 2 hafta içinde işe dönebilir. Özel durumlarınızı göz önünde bulundurarak, en iyi operasyon zamanını seçtiğinizden emin olmak istiyorsanız, iyileşmiş olmayı istediğiniz günden 1 ay öncesinde bu uygulamayı yaptırmalısınız.

6.Riskleri nelerdir?

Yüz gerdirme ameliyatları, iyi eğitimli profesyoneller tarafından yapıldığında güvenlidir. Herhangi bir ameliyat gibi, yüz gerdirme prosedürleri de bazı riskler taşır. Enfeksiyon oluşması mümkündür ancak -yüz, bol miktarda kan barındırdığından- nadiren görülür. Ayrıca bir hasta sigara içmiyorsa, iyileşme süreci genellikle sorunsuz geçer.

7.Operasyonun etkileri, ne kadar süre boyunca kalır?

Yüz gerdirme işleminin sonuçları genellikle kalıcıdır. Dolayısıyla hastalar, gelecek yıllar boyunca gençleşmiş görünümlerinin tadını çıkarabilirler. Elbette yüz, ameliyattan sonra da doğal olarak yaşlanmaya devam edecektir ancak hastalar -operasyon geçirilmemiş şartlarla kıyaslandığında- genç görünmeye devam edecektir. Optimal sonuçlarını korumak için hastalar, sağlıklı bir cilt bakım düzenine sahip olmalı ve günlük olarak geniş spektrumlu bir güneş koruyucusu kullanmalıdır.

Ayrıca ameliyat olacağınızda, her zaman güvenebileceğiniz; açık, dürüst olarak konuşabileceğiniz ve sizi anlayacak bir uzman seçmeniz önemlidir.

Ne Düşünüyorsunuz?

Yüz germe ameliyatı ile ilgili verdiğimiz bilgileri faydalı buldunuz mu? Konuyla ilgili paylaşmak istediğiniz düşünceleriniz veya deneyimleriniz var mı? Yüz germeyle ilgili başka merak ettikleriniz var mı? Yorumlarınızı bekliyoruz!

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz