Sizin İçin Uygun Olan Yüz Gençleştirme Tedavileri

0
945
yüz gençleştirme

Yüz gençleştirme sizin için uygun mu? Ayna testini uygulayın. İyi aydınlatılmış bir odada aynanın önünde durun ve kendinize bakın. Kendinize sizi rahatsız eden şeylerin ve değiştirmek istediklerinizin hangi özellikleriniz olduğunu sorun.

Kaşlarınız ve göz kapaklarınız sarkık mı? Yanaklarınız dolgunluğunu kaybetmiş ve sarkık mi görünüyor? Gıdınız mı var? Boynunuz dolgun mu, sarkık mı? Yüzünüzde beğenmediğiniz başka çizgiler var mı? Kulak memeleriniz ve burnunuz git gide uzayıp sarkık bir hale mi geliyor? Dudaklarınız sönük ve daha uzun mu görünüyor? Gözlerinizin etrafında kırışıklıklar, dudaklarınızın etrafında mimik çizgileri mi var?

Bu soruların birine ya da birkaçına olan cevabınız evetse belki yüz germe, boyun germe ya da göz kapağı ameliyatı, değerlendirmeniz gereken işlemlerdir. Yüz germe operasyonu olmayı düşünürken en önemli faktör, gıdınızın oluşması ve boyun derinizin sarkmasıdır, bu durumda dolgu maddelerini bırakıp cerrahi bir yüz germe operasyonu olmayı düşünmelisiniz.

Yüz Gençleştirme Operasyonu İçin Mevcut Seçenekler Nelerdir?

Yüz gençleştirme tedavilerini değerlendirirken yüz germe operasyonu konusunda uzman olan, yüz yaşlanmasının bilimini anlayan kurul onaylı bir cerrahla görüşmeniz önemlidir.

Yaşlanma sürecini anlayan, aynı zamanda istediğiniz sonuçlar için hangi tedavinin gerektiğini belirleyebilecek bir uzmanla görüşmelisiniz. Yüz germe ya da boyun germe operasyonuna ihtiyacınız olduğunu düşünebilirsiniz ancak belki de ihtiyacınız olan dolgudur. Bu durumun aksi de geçerli olabilir. Yüz gençleştirme için seçenekleriniz nelerdir? En yaygın olarak tercih edilen işlemler arasında göz kapağı ameliyatı, 50 yaşından sonra yüz germe ve yüz derisinin sarkıklığı ya da gıdı olmadığı durumlarda dolgulardır.

Yüz gençleştirme benim için uygun mu?

Blefaroplasti olarak da bilinen göz kapağı ameliyatı, hastaların yenilemeyi en yaygın olarak istediği bölgelerden birine odaklanır. Göz kapağı ameliyatı, yüz germe ya da boyun germe ameliyatı öncesinde yapılabilir ya da bu operasyonlarla aynı anda yapılabilir. Gözler ruhunuzu gösteren pencerelerdir, yaşlandıkça bu pencereler yaşlanmanın özelliklerini göstermeye başlar. Yüzde hacim kaybı olması gözlerin çökük görünmesine ve cildin önceden olmadığı kadar sarkık bir hale gelmesine yol açar. Gözleriniz yüz yapınızın en çok ortaya çıkan bölgesi olduğu için göz kapağı ameliyatı olurken gözlerinizin görünümünü çok çarpıcı bir biçimde değiştirmemeniz çok önemlidir. Bu çok önemlidir. Gözlerinizin fazlaca eğilmesi ya da gözlerinizin fazlaca küçültülmesi, görünüşünüzü kalıcı olarak değiştirecektir. Göz kapağı ameliyatı olurken hedefiniz, yalnızca kendiniz gibi ama biraz daha iyi görünmektir.

İhtiyacım olan yüz germe operasyonu mu?

Yüz germe operasyonu, yüz derisinin sarkıklığını düzeltmek için gerekli olabilir. Yüz germe operasyonunun uygulanabileceği birçok farklı teknik vardır. Yüz germe operasyonu olmayı düşünürken kurul onaylı, yüz germe operasyonu alanında uzman ve deneyimli bir plastik cerrahla görüşmeniz çok önemlidir. Yüz gençleştirme operasyonu, yüz germe operasyonundan fazlasını içerir. Doğru bir şekilde uygulandığında yüz gençleştirme operasyonu yüz harmonisine odaklanır. Yüz harmonisini sağlamak, gözleri gençleştirmek ve doğal çene hattını eski haline getirmek için yüz germe ile birlikte göz kapağı ameliyatı ve dolgu da uygulanır.

Yüz Gençleştirme Operasyonunu Ne Zaman Olmalıyım?

Tercih edilerek uygulanan tüm operasyonlar için olduğu gibi yüz germe operasyonu için de fiziksel, psikolojik ve zihinsel sağlığınız yerinde olmalıdır. Estetik operasyon geçirmeye karar verirken, komplikasyon riskini minimuma indirmek için vücudunuzun ve bağışıklık sisteminizin iyi durumda olduğunu bilmeniz önemlidir. Tıbbi sorunlarınız varsa ve özellikle sigara içiyorsanız yüz gençleştirme operasyonu sizin için önerilmez.

Güvenliğiniz için hedefleriniz hakkında doğal yaşlanma sürecini anlayan ve yüzünüzün gençliğini geri getirecek olan doğru cerrahi işlemi uygulayabilecek olan kurul onaylı bir plastik cerrahla konuşmanızın önemi çok büyüktür. Doktorunuz, istediğiniz hedeflere ulaşmak için nasıl bir tedavi seçmenizin uygun olacağını da belirleyebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?

Sizce hangi yüz gençleştirme operasyonuna ihtiyacınız var? Bu konuda bir estetik cerrah ile görüştünüz mü? Deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi bizimle ve okuyucularımızla yorum olarak paylaşın!

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz