Üst Yüz Germe, Orta Yüz Germe ve Alt Yüz Germe Operasyonu Karşılaştırması

0
1989
yüz germe operasyonu
yüz germe operasyonu

Yüz germe operasyonu geçirmeyi düşünen çoğu insanın bu konuda atacağı ilk adım internete girmek ve konuyla ilgili araştırma yapmaktır. Araştırma yapmaya başladıktan sonra beş dakika içinde sayısız yüz germe tekniği olduğunu öğreneceksiniz. Sayısız yüz germe tekniği içinden üç tanesini iyi bilmelisiniz: üst yüz germe, orta yüz germe ve alt yüz germe. Bu kavramları bilmeniz, hangi yüz germe türünün sizin için uygun bir seçenek olduğuna karar vermeniz konusunda size yardımcı olacaktır.

Yüz germe tekniklerinin farkları nelerdir?

Öncelikle, “üst yüz”, “orta yüz” ve “alt yüz” kavramlarını anlamak gerekir. “Üst yüz” kavramı genelde esasen kaş çizginiz ve alnınız olmak üzere gözlerinizin üstündeki her şeyi kapsar. “Orta yüz” kavramı, gözlerinizin dış köşeleriyle ağzınızın dış köşeleri arasındaki bölgeyi kapsar, bu bölgeye burun, yanaklar ve üst dudağınızın üstündeki bölge de dahildir. Son olarak “alt yüz” bölgesi, ağzınızın köşeleri altında kalan bölgedir, bu alan gülme çizgilerinizi ve alt çene hattınızı kapsar. Çoğu durumda alt yüz germe operasyonu, çenenin altındaki bölgeyi ve boynu da hedef alır.
Yüz germe kavramı çoğu zaman yanlış da anlaşılmıştır. Hastalar, yüz germe operasyonun yüzün bu üç bölgesinin hepsini birden tedavi ettiğini varsayma eğilimindedir, ama aslında bu ameliyat genelde yüzün alt üçte ikisini, yani kulakların üstünün altında kalan her şeyi kapsar. Öte yandan, üst yüz germe (ya da kaş kaldırma) operasyonu ayrı bir ameliyattır. Hastanın ihtiyaçlarına göre yüz germe operasyonuyla aynı anda yapılabilir.

Hangi yüz germe operasyonu sizin için uygundur?

Hangi yüz germe operasyonu çeşidinin sizin için uygun olduğunu belirlemek için terimleri anlamak önemli bir ilk adımdır ama nihayetinde bu kararı vermek kişisel durumunuzla ilgilidir. Sözün özü, yetenekli, deneyimli ve uzmanlaşmış sertifikalı bir plastik cerrah bulursanız, o ameliyatınızı sizin ihtiyaçlarınıza ve ulaşmak istediğiniz hedeflere uygun hale getirebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz