Ana SayfaVücut OperasyonlarıSoğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk Lipoliz Nedir?

0
(0)

Soğuk lipoliz, son dönemde cerrahi olmayan uygulamalar arasında oldukça popüler bir vücut şekillendirme tedavisidir. Cerrahi kesi ve anestezi gerektirmeyen aynı zamanda iyileşme süresi kısa olan bir yöntem olduğu için bu popülerliği oldukça hakkediyor. Günümüzde hepimizin yaşam şekli, belirli bölgelerde yağların yoğun olarak toplanmasına neden oluyor. Şüphesiz, bu çok istenen bir durum değil. Estetik alanında gerçekleşen teknolojik gelişmelerle yağların, gerek cerrahi gerek cerrahi olmayan yöntemlerle azaltılması mümkün olabiliyor. Soğuk lipoliz de, cerrahi olmayan yöntemler arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

Soğuk lipoliz nedir?

Cildin altındaki yağ hücrelerinin kontrollü bir şekilde soğutulmasını sağlar. Tedavi edilen yağ hücreleri soğuk lipoliz ile dondurulur. Kısa zaman içinde vücudunuz bu dondurulan yağları işler ve ölü yağ hücrelerini ortadan kaldırır.

Her yaşta uygulanabilir bir yöntemdir. Genellikle estetik cerrahi ameliyatlarından çekinen ve iş hayatına ara vermek istemeyen kişiler tarafından tercih edilir.

Soğuk lipoliz nasıl uygulanır?

Soğuk lipoliz kolay ve acısız bir yöntemdir. Ortalama bir saat süren bu uygulamada uygulanacak bölgeye soğuk hava verilir. Böylece cildin altındaki erimeyen yağlar, cildin üst tabakasına zarar vermeden dondurularak parçalanır. Yağlanma görülen bölgelerdeki hücrelerin yok edilmesi sağlanır. Uygulama yapılan yağlı bölgede ani sıcaklık kaybından dolayı sıkılaşma da görülebilir. Bir yada iki seans sonrasında yağlanma olan bölgede kalıcı olarak değişiklik meydana gelir.

Uygulama sonrası değişiklikler bir ay içerisinde gözle görünür olmaya başlar. Diyetisyen desteği ile uygulamadan alınacak sonuçlar daha da tatmin edici olacaktır.

Soğuk lipoliz hangi bölgelere uygulanır?

Yağ dokusunun yoğun olduğu her bölgeye uygulanabilir. Özel başlıkları sayesinde  göbek, yan bölge, alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelere uygulama yapılabilir.

Uygulama sonrası nelere dikkat edilmeli?

Operasyondan sonra yağların doğal yollar ile atılabilmesi için bol su içilmesi önemlidir. Ayrıca sık sık banyo yapılması detoksu hızlandıracağı için gereklidir. Uygulama sonrası ciltte hafif kızarıklık görülebilir. Bu durum birkaç saat içinde kendiliğinden geçer. Operasyonun ardından herhangi bir şekilde iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmayacağı için, aynı gün normal hayat dönülebilir.

Vanity Estetik’in deneyimli ve uzman kadrosuyla tanışın!

Vanity Estetik, deneyimli ve uzman kadrosuyla vücut estetiği alanında doğal ve başarılı sonuçlar için doğru adres. Tüm estetik operasyonlar ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Vanity Estetik’in deneyimli kadrosu ile iletişime geçebilirsiniz. Sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz!

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

göz kapağı şişmesi

Göz Kapağı Şişmesi Neden Olur?

0
Göz kapağının şişmesi çok yaygın bir semptomdur ve genellikle alerji, iltihaplanma, enfeksiyon veya yaralanmaya bağlıdır. Göz kapağının derisi 1 mm'den daha incedir ve aynı...

Son Yazılar

Yüz Estetiği Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüz Estetiği Fiyatları ve Hangi Durumlarda SGK Karşılar?

0
Yüz estetiği, yüzün görünümünü iyileştirmek için tasarlanmış geniş bir yelpazeye sahip bir estetik türüdür. Kırışıklık azaltmaktan yüz hatlarını belirginleştirmeye kadar, bu işlemler yüzün doğal...