13 Mayıs 2022, Cuma
Ana SayfaVücut OperasyonlarıBrezilya PoposuPopo Estetiğinde Uygulanan Teknikler

Popo Estetiğinde Uygulanan Teknikler

0
(0)

Son yıllarda oldukça popüler olan popo estetiği, poponun daha dolgun, güzel ve dik görünmesini sağlayan estetik cerrahi uygulamadır. Gluteoplasti olarak da bilinen bu cerrahi uygulama ile kişinin ihtiyaçlarına göre farklı teknikler uygulanabilir. Bu yaklaşımlardaki amaçları, popoyu estetik olarak büyütme – dolgunlaştırma ve küçültme şeklinde sınıflandırabiliriz.

Popo bölgesi operasyonları, erkeklerin kadınlara oranla daha az tercih ettiği bir operasyon olarak karşımıza çıkıyor. Popo şikayeti ile gelen hastaların ön değerlendirmesinde hastanın poposunda şekil bozukluğu mu, sarkma mı olduğu tespit edilip buna yönelik tedaviler uygulanır. Popo bölgesi iyileştirmelerinde farklı yöntemler kullanılabilir. Gelin bu yöntemlere beraber bakalım.

#1 Popoya Yağ Enjeksiyonu

Popo estetiğinde kullanılan yöntemlerden biri hastanın yağ oranının fazla olduğu bölgelerden liposuction ile yağ hücrelerinin alınarak eksik ve boş olan alanlara enjekte edilmesi, yani yağ enjeksiyonu ile doldurulmasıdır. Bunun için hastanın bel bölgesinden ya da karın bölgesinden alınan yağlar kullanılabilir. Yine bu operasyonda basen yağları da alınarak popoyu dikleştirmek için enjekte edilebilir. 

Bu yöntemde hastanın kendi yağ dokusu kullanıldığı için oldukça sağlıklı ve doğal bir yöntem olacaktır. Dezavantajı ise, konulan bu yağların bir kısmının vücut tarafından zamanla eritilmesidir ki bu da dolgunluğun azalmasına neden olacaktır. Ortalama enjekte edilen yağların %40-50 si canlılığını sürdürür. 6. ayın sonunda ise canlı olarak yağlar hayat boyu kalıcı olacaktır.

Bu işlemler genel anestezi altında ve yaklaşık 2 ila 3 saat süren operasyonlardır. Enjekte edilen yağın kalıcılığı kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Duruma göre 1-2 yıl sonra ikinci bir seans yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bu ikinci seans sonrasında daha yüksek oranda bir kalıcılık elde edilir.

Ameliyat sonrasında hasta liposuction ameliyatı gibi oldukça hızlı bir şekilde iyileşir. Ortalama 1 hafta kadar kalça bölgesinde şişlik, morluk oluşabilir. Operasyondan sonra 2-3 gün içerisinde normal hayata devam edilebilir. 1 ay kadar korse giyilmesi gerekir. 6. ay içerisinde kalıcı sonuca ulaşılır.

#2 Silikon Protezle Popo Estetiği

Popolarının küçüklüğünden şikayet eden kişiler için uygulanacak yöntemdir. Bu yöntemde implant, popoda bulunan gluteus maximus ve medius kaslarının arasına veya kasların arkasına yerleştirilir. Bu protezler oldukça sert protezler olduğu için herhangi bir şekilde patlama ya da sızdırma yapmazlar. Aynı zamanda operasyon sonrası hiçbir şekilde elle hissedilemez. İstediğiniz görünüme poponuzun  yumuşaklığı ve kıvamını bozmadan ulaşabileceksiniz.

Protez uygulama, her iki popo yarısının birleştiği bölgeden yapılan cerrahi kesi ile popo kası içine cep oluşturulur. Daha sonra oluşturulan bu ceplere protezler yerleştirilir.  Popo protez operasyonu izsiz yani izi gizli bölgede olan bir operasyondur. G-string ile bile belli olmayan kamufle edilebilen bir iz olduğu için ameliyat sonrası iz endişesine sebep olmaz.

Cerrahi operasyon yapılan bölge nedeniyle popo protez ameliyatı sonrası, hijyen oldukça önemlidir. Cerrahi kesilerde iltihaplanma riski yüksektir. 

Protez çıkartılmadığı sürece popo istenilen şekilde kalır. Popo protez operasyonları genel anestezi altında ve yaklaşık 2 saat sürer. Hasta 1 hafta sonra iş hayatına dönebilir. 

#3 Aquafilling ile Popo Estetiği

Aquafilling (Los Deline) denilen 5-8 sene kalıcı su bazlı dolgular, kalça, popo, basen bölgesinde hacim kazandırma ve büyütme amaçlı uygulanan yöntemdir. Lokal anestezi ile yapılan ameliyatsız bir uygulamadır. Aquafilling uygulamasından sonra hasta hemen normal yaşantısına dönebilir.

#4 Popo Germe Ameliyatı

Bazen kilo alımına, bazen aşırı kilo vermeye bazen ise yapısal özelliklere bağlı olarak popoda sarkma durumları yaşanabilir. Bu gibi durumlar yaşayan kişilerde popo germe teknikleri kullanılır. 

Kilo alımına veya yapısal olarak gereğinden fazla büyük olan popolar liposuction yöntemi ile küçültülür. Aşırı kilo kaybından dolayı çok fazla sakma yaşanan durumlarda ise  popoya cerrahi olarak dikleştirme işlemi uygulanır. Bu kalçalarda fazla olan deri ve yağ dokusu cerrahi olarak çıkartılır; içeriden yağ kitlesi şekillendirilerek yukarıya doğru askılama işlemi yapılır. Sonrasında kesi hattı dikişlerle kapatılır. Kalacak izler, tam poponun alt kıvrım alanlarına denk geleceğinden fazla belli olmaz.

Popo operasyonlarından hangisinin uygulanacağı hastaya yapılan muayenede, hasta ve doktorun ortak karar ile verilmektedir.

Vanity Estetik’in deneyimli ve uzman kadrosuyla tanışın!

Vanity Estetik, deneyimli ve uzman kadrosuyla popo estetiği alanında doğal ve başarılı sonuçlar için doğru adres. Estetik operasyonlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız için burayı tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz!

 

 

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Son Yazılar