13 Mayıs 2022, Cuma
Ana SayfaYüz OperasyonlarıYüz GermeMini Yüz Germe: Nedir? Kimin İçin Uygundur?

Mini Yüz Germe: Nedir? Kimin İçin Uygundur?

0
(0)

Mini Yüz Germe

Mini yüz germenin tanımına üç farklı yerden bakacak olursanız, muhtemelen üç farklı cevap alacaksınız. Mini yüz germe ameliyatının ne olduğu ve işlemin detayları, konuyla ilgilenen kişilerin sıkça sorduğu bir sorudur.

Tedavinin sizin için doğru seçim olup olmadığına karar verirken doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmanız çok önemlidir. Bu yazımızda mini yüz germenin ne olduğunu, ne olmadığını ve neler bekleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Mini Yüz Germe Nedir?

Mini yüz germe bir ameliyattır, bu konuda aklınız karışmasın. Bu, mini yüz germenin sonrasında iyileşme ve istirahat dönemi (doktorlar en az yedi gün sürmesini önerir) geçirmeniz gerektiği anlamına gelir. Eğer bu ameliyat dışı ya da iyileşme süresi olmayan bir işlem olarak tarif ediliyorsa, tarif edilen muhtemelen çoğu doktorun mini yüz germe olarak adlandırdığı tedaviden başka bir tedavidir.

Ne yazık ki ‘mini yüz germe’ kavramı hastaların kafasını karıştırır çünkü genel olarak kapsayıcı bir kavramdır ve farklı prosedürlerin birleşimine verilen bir isimdir. Mini yüz germeyi, yüz yaşlanmasının erken işaretlerini hedef alan, karmaşıklığı daha az bir uygulama olarak tanımlayabiliriz.

Mini Yüz Germenin Yüz Germeden Farkı Nedir?

Temel şekilde açıklamak gerekirse mini yüz germe, yüz germe tekniğine benzer bir tekniktir, yalnızca daha küçük bir etki alanına uygulanır.

Mini yüz germe, daha kapsamlı bir yüz ve boyun germe operasyonundan daha az invazif bir işlemdir. Kesi, önemli ölçüde daha kısadır ve yumuşak doku çıkışı minimumdur.

Daha az kapsamlı bir işlemin daha az kapsamlı sonuçları oluyor.

Bu operasyon, boyunla ilgili işlemlerin çoğunu içermiyor. Bu, gıdığı oluşmaya yeni başlamış ya da yanakları sarkmaya başlamış ama boyun sarkıklığı olmayan daha genç hastalar için uygun olabilir.

Doğru hasta için mini yüz germe, tam anlamıyla yeterli bir çözüm olabilir. Tam yüz germeye ihtiyaç duymayan daha genç hastalar için iyi bir seçim olabilir. Ancak, eğer bir hastanın daha kapsamlı bir yüz germeye ihtiyacı varsa bu operasyon yetersiz bir sonuç verebilir.

Gerçekte, işleminizi sınırlamak sizin daha yapay görünmenize sebep olabilir.

İdeal Adaylar Kimlerdir?

Aslında bu, yaşlanma sürecinde nerede olduğunuza bağlıdır. Boynunuzda sarkıklık varsa ya da yüzünüzde gülme çizgileri varsa, tam yüz germe sizin için daha iyi bir tercih olabilir.

Yaşlanmanın belirtileri henüz ortaya çıkmadıysa ve küçük bir düzeltme istiyorsanız, mini yüz germe uygun bir çözümdür.

Mini yüz germenin ideal adayı genelde daha genç, 30’lu yaşlarının sonunda, 40’larında ya da 50’li yaşlarının başındaki hastalardır. Bu hastaların yüzlerinin alt kısmında ve boyunlarının üst kısmında az derece sarkmadan başka bir şey yoktur, kemik yapıları iyidir ve yüzlerindeki yağ korunmuştur.

Operasyonunun ismi, operasyonun küçük olduğu algısını yaratabilir, ama gerçekte bu operasyona herhangi bir başka cerrahi prosedür gibi yaklaşılmalıdır.

Mini yüz germeyi değerlendirirken en iyi tavsiye, kendinizi eğitmeniz, cerrahınızla birden çok görüşme yapmanız, böylelikle iletişim kurmanız ve güven oluşturmanızdır.

Ne Düşünüyorsunuz?

Mini yüz germe için uygun bir aday olduğunuzu düşünüyor musunuz? Cerrahınızla konu hakkında görüştünüz mü? Düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi bizimle yorum olarak paylaşın!


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

Phillip R. LangsdonMatthew R. Stumpe https://link.springer.com/chapter/10.1007/978-3-540-71097-4_51

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Son Yazılar