Hangi Meme Protezi Şekli Sizin İçin Uygun?

0
2859
meme protezi şekli

Meme Protezi

Meme büyütme ameliyatı olmaya karar verdiyseniz protezin şekli, değerlendirmeniz gereken önemli bir konudur. Yaygın olarak tercih edilen yuvarlak meme protezi vücudunuz için en iyi seçenek midir? Ya da daha doğal görünen (ama daha pahalı olan) damla şeklindeki protezleri mi tercih etmelisiniz? Belki de arkadaşlarınızın ya da ünlülerin bu iki şekil hakkında konuştuklarını duydunuz ve sizin vücudunuza ve/veya yaşam şeklinize hangisinin daha iyi uyduğunu merak ediyorsunuz.

Farklı kadınlar farklı şeyler ister. Bu yüzden son kararınızı vermeden önce uzman bir estetik cerrah araştırmanız gerekir. Aşağıda, sizin için en iyi meme protezinin hangisi olduğuna karar verirken değerlendirmeniz gereken bazı konular sıralanmıştır.

Vücut Şekliniz Önemlidir

Meme protezi seçerken önemli olan, protezin sizin vücut şeklinize ve ölçünüze uygun olmasıdır. Bazı kadınlar yuvarlak şekli tercih ederken bazıları sarkmayı daha doğal görünümlü damla şeklindeki protezlerle düzeltecek bir ameliyat olmak isteyebilirler. İki şeklin de farklı özellikleri vardır. Başkasında güzel görünen şeklin sizde çok daha farklı görünebileceğini unutmayın.

Protezin Yerleştirildiği ve Kesinin Yapıldığı Bölge

Meme protezleri farklı yöntemlerle yerleştirilebilirler. Kesi yerleri de farklı bölgelerde olabilir. Bunlar meme dokunuz, ileride emzirip emzirmeyeceğiniz ya da ameliyatın kesisinin nerede olmasını tercih ettiğiniz gibi faktörlere bağlı olacaktır.

Yuvarlak Meme Protezi

Yuvarlak meme protezi en popüler protez şeklidir. Ameliyattan sonra memenin görünüşü yuvarlak olacaktır. Yuvarlak meme protezlerinin dört farklı şekli vardır. Bu şekiller düşük ve yüksek izdüşümlü olarak değişir. Farklı şekiller birbirinden daha iyi ya da kötü değildir. Şekil seçimi yaparken kişisel tercih göz önünde bulundurulmalıdır.

Yuvarlak meme protezi, memenin üst kısmının daha dolgun görünmesini sağlar. Sarkmayı düzeltmek istiyorsanız ve daha dolgun bir görünüş tercih ediyorsanız yuvarlak protezler sizin için iyi bir seçim olabilir. Genelde yuvarlak protezler damla protezlerden daha ucuzdur.

Damla Meme Protezi

Bu meme protezleri daha doğal görünür, bu protezlerin alt kısımları üst kısımlarından daha dolgundur. İsimden de anlaşılacağı üzere bu şekil memelere damla şeklinde bir görünüş kazandırır.

Meme büyütme ameliyatlarının sonuçlarının çok doğal görünmesin isteyen kadınlar bu şekli seçer. Memenin dolgunluğu kaybedilmez ama daha çok memenin alt kısmında toplanır.

Bütçenizi Göz Önünde Tutun

Son olarak, kararınızı verirken protezlerin ücretini de göz önünde bulundurun. Damla şeklindeki protezlerin ücreti genelde daha fazladır çünkü bu protezler dönüş ve bozukluktan kaçınmak için dokulu bir yüzeye gereksinim duyarlar.

Meme protezi yaptırmak kendiniz için iyi bir yatırımdır ama bu kararı düşünmeden ya da aceleyle vermemelisiniz. Farklı şekiller, ameliyat için gerçekleştirilen işlemler ve protez çeşitleri hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenmenizi öneririz. Ayrıca arkadaşlarınıza ya da eşinize danışmak da iyi bir fikirdir. Etrafınızdaki kişiler özellikle sizin için en iyisini istiyorsa onların görüşlerine ve önerilerine açık olun.

Bilgi güçtür. Bu yüzden mümkün olduğunca çok bilgi edinmeniz iyi olur. Bir sonraki adım, hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak nitelikli ve deneyimli bir estetik cerrahla kişisel bir konsültasyon randevusu almanızdır.

Estetik cerrahların her gün hastalarla görüştüğünü unutmayın. Sizi yönlendirmek için yeterli bilgileri olacaktır. Durumunuz için en iyi kararı verebilmeniz amacıyla sağlığınızı ve vücut şeklinizi değerlendireceklerdir.

Ne Düşünüyorsunuz?

Sizce sizin için en uygun meme protezi şekli hangisi? Neden böyle düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizimle ve diğer okuyucularımızla paylaşın!

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz