13 Mayıs 2022, Cuma
Ana SayfaMeme OperasyonlarıMeme BüyütmeMeme Dikleştirme Ameliyatı ile Meme Büyütme Ameliyatını Bir Arada Olmak

Meme Dikleştirme Ameliyatı ile Meme Büyütme Ameliyatını Bir Arada Olmak

5
(1)

Göğüslerinizden memnun değil misiniz? Yalnız değilsiniz. Meme büyütme operasyonu, en popüler kozmetik ameliyatlardan biridir. Kadınlar, özellikle çok kilo verdikten ya da çocuk sahibi olduktan sonra daha genç görünmek ve daha genç hissetmek isterler. Hayatın etkileri vücudunuzda görülür ama bu hasar meme dikleştirme ve meme büyütme ameliyatlarıyla geri alınabilir.
Hangi meme protezi sizin için doğru seçimdir?

Doğru boy meme protezi gibi doğru tip meme protezine karar vermek de önemli bir karardır. Bu, ameliyattan sonra nasıl görüneceğinizi ve hissedeceğinizi etkileyecektir, o yüzden doğru seçeneği seçmek önemlidir. Üç seçeneğiniz mevcuttur:
Salin: İzin mümkün olduğunca küçük olmasını isteyenler için salin en iyi protezdir. Boş protez minik bir kesiden vücuda yerleştirilir, daha sonra salinle şişirilir. Ancak salin protezlerin parçalanması ya da patlaması daha olasıdır ve bu protezler diğer seçenekler kadar doğal bir his yaratmaz.
Jelibon: Jelibona benzeyen bu protezler iyice serttir. Protezin parçalanmasından endişe edenler için bu protezler en iyi seçimdir çünkü kabuk bir sebeple kırılsa da içindeki jel yerinde durur. Jel protez kadar doğal bir his yaratmasa da jelibon meme protezleri şeklini süresiz olarak korur.
Jel: Jelle doldurulmuş protezler birçok kişi için birinci seçenektir. Bu jel, çok gerçekçi bir his yaratır ve bu protezin görünüşü de çok doğaldır. Jel, protezin yırtılması durumunda yayılabilir ama genelde yerinde durarak riskleri azaltır ve bu protezi hastaların çoğu için en iyi seçenek haline getirir.

Hangi yerleştirme biçimini tercih etmelisiniz?

İstediğiniz protez türünü seçtikten sonra protezin yerleştirilmesi için olan seçenekleri değerlendirmelisiniz. Protezler, pektoral kasın altına (submusküler) ya da meme dokusunun altına (subglandular) yerleştirilebilir.
Submusküler yerleştirme sonrası iyileşme daha uzun sürer ve daha uzun bir ameliyat gerektirir ama bu yerleştirme daha doğal bir görünüş ve his yaratır. Bu yerleştirme aynı zamanda meme dokusunun görüntülenmesine olanak verir ve yara dokusu minimum olur. Subgladüler yerleştirme yapılırsa ameliyat daha hızlıdır ve iyileşme süresi daha basittir çünkü herhangi bir kas operasyonun bir parçası değildir. Bu demektir ki daha büyük bir protez kullanılabilir ama yara dokusu olasılığı vardır. Protezler daha çok dikkat çeker ve protezler için daha az destek vardır.
Boyut önemlidir

Cerrahınız kup bedeninizi bir ya da daha fazla beden büyütebilir ama daha büyük, daha iyi mi demektir? Kup bedenleri hep küçük olanlar için DD kup olmak çekici bir fikir olarak gelebilir ama bu hep böyle değildir. Galerimizdeki öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakıp protezinizden ne bekleyeceğiniz ile ilgili daha iyi bir fikir edinin.

Meme büyütme operasyonuna meme dikleştirme operasyonunu eklemek

Meme dikleştirme ameliyatı meme ucu ve areolayı taşıyan, göğüsleri kaldıran ve fazlalık deriyi ortadan kaldıran temel bir operasyondur. Sonuç, daha canlı bir görünüştür ve bu operasyon sarkık göğüslü kadınlar arasında oldukça beğenilen bir operasyondur.
Meme dikleştirme operasyonunu protezle bir arada yapmak, ameliyattan en fazla etkiyi almanızın iyi bir yoludur. Meme dikleştirme operasyonu da yaptırınca protezinize çok fazla hacim katmanız gerekmez çünkü meme dikleştirme operasyonu memelerinizi doğru konuma getirecek ve onları şekillendirecektir. Bu iki operasyon birleştirildiğinde göğüslerinizin kup bedeni artacak ve aynı zamanda tek bir operasyon geçirmekten daha güzel görünecektir.

Zamanla daha çok kadın memnun olmadıkları göğüslerine katlanmak zorunda olmadıklarını anlıyor. Göğüsler sarkıksa, eşit şekillere sahip değilse ya da sadece çok küçükse, meme protezi ameliyatıyla birlikte meme dikleştirme ameliyatı olmak istediğiniz görüntüye ve hisse kavuşmanızı sağlayabilir. Daha genç görünecek ve hissedeceksiniz, bu yüzden bu operasyonlardan sonra özgüveniniz artacak.


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

Julie Karnes, Wendy Morrison, Mark Salisbury, Martin Schaeferle, Patrick Beckham & Robert A. Ersek https://link.springer.com/article/10.1007%2Fs002660010024

American Society of Plastic Surgeons https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/breast-lift/safety

American Board of Cosmetic Surgery https://www.americanboardcosmeticsurgery.org/procedure-learning-center/breast/breast-lift-guide/

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 5 / 5. Puanlama sayısı: 1

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Son Yazılar