Meme Implantları İle İlgili Efsaneler

0
1325

Meme büyütme operasyonları, günümüzde dünya çapında en popüler plastik cerrahi uygulamalarından biri. Diğer yüz ve vücut kozmetik ameliyatlarının popülaritesinin artmasına rağmen meme büyütme operasyonu yerini koruyor. Bunun muhtemel sebebi, bir kadının kendi imajı, güven duygusu ve yaşam kalitesi için göğüs çevresinin çok büyük etkisi olması. Yoğun ilgiye rağmen meme implantları ile ilgili etrafta dolanan çeşitli efsaneler nedeniyle pek çok kadının kafası karışık. İşte en yaygın efsaneler ve gerçekler… 

Efsane No.1

Büyütülmüş meme doğal gözükmez

Implant uygulandıktan sonra da meme doğal görünümü kaybetmiyor. Meme estetiği olduğu belli olmayacak ve dokunulduğunda normal bir his verecek şekilde başarılı operasyonlar uygulanabiliyor. Burada önemli olan, meme estetiği operasyonuna karar verdikten sonra deneyimli ve güvenilir bir cerraha danışmak.

Efsane No.2

Meme implantı ardından emzirme sonlandırılır

Meme implantı operasyonu geçirmeyi düşünen anneler emzirme konusunda endişeye kapılıyor. Implant meme dokusunun altına veya kasın altına konulduğu için bu operasyondan sonra emzirmeyi sonlandırmak gerekmiyor. 

Efsane No.3

Implanttan dolayı mamografi yaptıramam

Meme Implantı yaptırmak mamografiye engel değildir. Mamografide kullanılan özel teknikler sayesinde implant meme dokusunun görüntülenmesine engel olmuyor. Mamografi nedeniyle implantın yırtılması ise oldukça düşük bir olasılık.

Efsane No.4

Implant sadece meme büyütme operasyonlarında kullanılır

Genel kanı implantların sadece meme büyütme operasyonlarında kullanılması olsa da meme küçültme operasyonlarında da implantlar kullanılıyor.

Efsane No.5

İyileşme süreci çok zor ve ağrılı geçer

Her insan özeldir ve acı eşiği kişiye göre değişiklik gösterebilir. İyileşme süreci her operasyonda olduğu gibi kişiden kişiye değişebilir. Ameliyattan sadece iki ya da üç gün, en fazla 1 hafta sonra iş başı yapılabilir. Ağrılar içinde ağrı kesici almak, buz kompresi uygulamak ve dinlenaæmek yeterli olur.

Efsane No.6

Meme implantları otoimmün hastalığa neden olabilir ve meme kanseri riskini artırabilir

Yapılan bilimsel çalışmalarda meme implantları ile otoimmün hastalık veya meme kanseri riski arasında herhangi bir ilişki olmadığını açıkça kanıtlamıştır. 

Efsane No.7

Tüm meme implantasyonu aslında aynıdır, bu yüzden en iyi fiyatı aramalıyım

Piyasada çeşitli implantlar bulunur. Bu implantların fiyatları, kalitesine göre değişik gösterir. Daha kaliteli olanların fiyatları biraz daha pahalı olacaktır. Fiyat araştırması yaparken hangi malzemelerin kullanıldığına da önem vermek gerekir.

Efsane No.8

Implantı 10 yıl sonra değiştirmek gerekir

Günümüzde FDA (U.S. Food and Drug Administration) onaylı meme implantlarının çoğunluğu, ömrü boyunca garantileriyle birlikte gelir. Bugün pek çok kişi, 10 yıl geçtikten sonra bile implantlarını kullanırlar. Bununla birlikte, implantları düzenli kontrol ettirmek gerekir. İmplantlarından dolayı yaşadıkları rahatsızlıklardan yerine, vücutlarındaki değişikliklere veya estetik tercihlerine bağlı olarak implantlarını değiştirmeyi tercih ediyorlar.

Efsane No.9

Silikon güvenli bir seçenek değildir

Tıp tarihinden en çok test edilen tıbbi ürün, silikon meme implantlarıdır. Meme implantları günümüzde piyasaya çıkmadan önce kapsamlı güvenlik araştırmalarından geçiyor. Özet olarak, silikon implantlar son derece sağlam bir güvenlik kaydına ve düşük komplikasyon oranlarına sahiptir. Sadece bu değil, artık kadınlar kendilerini bu implantlarla daha doğal hissediyorlar ve bu da memnuniyeti arttırıyor.

Efsane No.10

İstediğim ölçülerde meme implantı yaptırabilirim

Piyasada yüzlerce farklı tipte ve boyutta ve kalitede implant bulmak mümkün ancak seçilecek boyuta kişinin genel vücut yapısına, boyuna ve kilosuna göre karar verilmesi gerekir. Örneğin, meme dokusu az olan birin büyük bir implant seçmesi, doğal olmayan bir görünüme yol açacaktır. Seçim yaparken mümkün olduğunca doğal görünümü korumaya çalışmak ana hedef olmalıdır. Doktorlar, çeşitli ölçümlerin ardından vücudunuzun genel şekline göre ideal bir büyüklük aralığı belirler. bu aralıkta bir seçim yapmak en sağlıklısı olacaktır.

Meme Büyütme ameliyatı, operasyona uygun kadınlar için önemli fiziksel ve duygusal faydalar sağlıyor. Gelişen teknoloji ile de hem doğal hem de uzun soluklu sonuçlar sağlanıyor. Her operasyonda olduğu gibi estetik operasyonlardada doktor ve hasta arasındaki iletişim çok önemlidir. Beklentilerin açıkça ifade edilmesi ve beklentiler gerçekçiyse uygulamaya geçilmelidir.

Eğer siz de meme büyütme operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, Vanity Clinic’in deneyimli kadrosu ile iletişime geçmek için tıklamanız yeterli.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz