Meme İmplantı Revizyonu Hangi Durumlarda Yapılır?

0
1547
meme implanti revizyonu

Estetik,  tıbbi ve duygusal sebepler nedeniyle revizyonlar ameliyat talep edilebiliyor. Meme büyütme ameliyatından da sonra meme implantı revizyonuna ihtiyaç duyulması mümkün olabilir. Bu operasyon için adayların genel sağlık durumu iyi olmalı; adaylar, hamile veya emzirme döneminde olmamasına dikkat edilir. Muayene sırasında cerrahınız, meme implantı revizyonu için uygun bir aday olup olmadığınızı değerlendirecektir.

Meme implantı revizyonu için değerlendirilen unsurlar

Meme revizyonuna uygun bir aday olup olmadığınızı belirlemek için, cerrahlar bazı faktörleri göz önünde bulundurlar. Gelin bu faktörlere beraber bakalım.

1.İstenmeyen meme implantları

Meme büyütme ameliyatları, talebin yoğun olduğu ve son derece etkili olan estetik ameliyatlardan biridir. Ancak istenilen sonuçlara her zaman ulaşılmaz. Kimi nedenler -yanlış şekil, boyut veya implant tipi gibi- istenmeyen cerrahi sonuçlara yol açabilir.

Bazen kadınlar, implantlara sahip olmadan önceki vücutlarını aramaya başlarlar veya -meme boyutu çok fazla büyütüldüğünde- implantlar yüzünden günlük aktivitelerinde zorlanırlar. Diğer yandan implantlardan sonra memelerinin -beklentilerine oranla- çok küçük/çok büyük olduğunu düşünen veya memelerinin yeni şeklinden hoşlanmayan kadınlara da rastlanır. Bu şikayetlere sahip olmanız, meme implantı revizyonu için uygun bir aday olduğunuzu gösterir.

Cerrahınız, meme implantı revizyonu için uygun bir aday olup olmadığınızı bazı kriterlere göre değerlendirecektir.

2.Cerrahi Komplikasyonlar

Bazı kadınlar -meme büyütme prosedürünü takiben- meme implantlarıyla ilişkili komplikasyon yaşayabilirler. Bu tür problemler, ameliyattan sonraki herhangi bir aşamada kendini gösterebilir. Deneyimli ve nitelikli bir uzman seçimi yapmak, komplikasyon riskini büyük ölçüde azaltır. Ancak komplikasyonlar -çok nadir olarak- yine de gözlemlenebilir. Karşılaşılabilecek komplikasyonlar, aşağıda verilmiştir:

  • İmplantların çevresindeki skar dokusu, implantı sıkmaya veya sıkıştırmaya başladığında kapsül kontraktürü oluşur. Bu gibi durumlarda, implantın veya skar dokusunun çıkarılması hatta istenirse, yeni implantların yerleştirilmesi gerekebilir.
  • Kimi hastaların implantları yırtılabilir ve bu implantlarda, sızıntılar meydana gelebilir. Bunun nedeni, hatalı implantların kullanılması veya implantlarda aşınmaların olmasıdır.
  • Hormonal değişiklikler veya farklı nedenlerden dolayı memenin çevresindeki derinin incelmesi, implantın dalgalanmasına neden olabilir.
  • Bazen meme implantı, orjinal pozisyonundan kayarak çıkıntılı bir görünüme yol açabilir.

Yukarıdaki problemlerin giderilmesi, meme implantı revizyonu ile mümkündür.

3.Meme İmplantı Revizyonu için Özel Neden

Meme büyütme ameliyatından sonra meme kanserine yakalanırsa, takılan implantların çıkarılması gerekebilir. Bu durum, kanser tedavi planı için bir zorunluluk olabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?

Meme implantı revizyonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu operasyon için uygun bir aday mısınız? Düşünce ve deneyimlerinizi, bizimle ve okuyucularla paylaşın!

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz