31 Ocak 2023, Salı
Ana SayfaMeme OperasyonlarıMeme BüyütmeMeme büyütme hakkında yanlış bilinenler

Meme büyütme hakkında yanlış bilinenler

0
(0)

Meme büyütme ve meme dikleştirme operasyonlarının bir arada uygulanması (augmentation – mastopexy), çocuk doğurduktan, kilo verdikten sonra ya da yaşlanma ile kaybedilen dolgunluğu ve sarkmayı eski haline getirmek isteyen kadınlar için çok iyi bir seçenektir. Bu ameliyatla ilgili yanlış bilinen birçok fikir vardır.

Aşağıda verilen, yaygın olarak sahip olunan yanlış fikirleri ameliyattan önce anlamak, başarılı bir iyileşme ve güvenlikten feragat etmeden mümkün olan en iyi sonuçları almak için çok önemlidir.

Yanlış fikir #1:

“Meme büyütme ve meme dikleştirme operasyonlarını aynı anda olmayı tercih ettiğim için istediğim sonuçlara ulaşmak için sadece bir tane ameliyat olacağım.”

Biri memeleri büyüten, diğeri küçülten iki farklı işlemi bir arada uygularken bir ameliyatla harika sonuçlara ulaşmak çok zor olabilir. Hedeflerinize ve sarkma derecenize bağlı olarak operasyonları aralarında vücudunuzun iyileşmesine izin verecek şekilde planlamak daha güvenli olabilir. Bu yöntem, cilt bozukluğu, meme ucu hissinin azalması ya da meme ucunun tamamen kaybı gibi ameliyat sonrası komplikasyonların riskini azaltabilir.

Yanlış fikir #2

“Herkes, meme ucu/areola etrafında yalnıza bir kesi yapılacağını söylüyor, böylece memelerimde yara izi olmayacak.”

Genelde plastik cerrahi her zaman yara izleri ve ameliyat olmama arasında bir tercih yapılmasını gerektirir. Her hastanın memeleri farklıdır ve iyi sonuçlar almak için farklı bölgelerde farklı kesiler yapılmasını gerektirir. Daha fazla sarkma olan memelerde, memeyi dikleştirip şekillendirmek için genelde daha fazla kesi gerekir. Daha az sarkma olan memelerde daha az kesi yeterli olabilir.

Tüm hedefleriniz hakkında konuşmanız ve tüm sorularınız/endişeleriniz hakkında yanıt almak, her ameliyat öncesinde bilinçli bir karar vermeniz için çok önemlidir. Meme büyütme ve meme dikleştirme operasyonlarını bir arada olmak ile ilgileniyorsanız, estetik ve restoratif meme ameliyatı konusunda uzmanlaşan kurul onaylı bir plastik cerrahtan randevu alın.

Ne Düşünüyorsunuz?

Meme büyütme ameliyatı ile ilgili verdiğimiz bilgileri faydalı buldunuz mu? Konuyla ilgili paylaşmak istediğiniz düşünceleriniz veya deneyimleriniz var mı? Yanlış mı doğru mu olduğuna emin olamadığınız bir fikriniz varsa bizimle paylaşın, uzman doktorlarımız cevaplarıyla içinizin rahatlamasına yardımcı olsun. Yorumlarınızı bekliyoruz!


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

American Society of Plastic Surgeons https://www.plasticsurgery.org/news/blog/misconceptions-about-breast-augmentation-and-lift

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Rus Dudak Dolgusu

Rus Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

0
Güzellik ve estetik trendleri ilginizi çekiyorsa, rus dudak dolgusunu duymuş olabilirsiniz. Dudak dolgusuna alternatif bir estetik ve teknik katan Rus dudak dolgusu, yeni favoriniz...

Son Yazılar

Gözenek Nedir

Gözenek Nedir? Neden Oluşur ve Nasıl Sıkılaşır?

0
Ciltteki gözenekler, estetik görünmedikleri için birçok kişi için bir sorundur. İnsanlar genellikle yüzlerinde bulunan gözeneklerden rahatsız olurlar. Özellikle burun üzerindeki gözenekler ve yanaklardaki gözeneklerin...