Meme Büyütme Sonrası En İyi Uyku Pozisyonu Hangisidir?

0
1718

Vücut hatlarını iyileştirmek, memelerin simetri sorunlarını gidermek ve istenilen görünümü vermek için meme büyütme operasyonları uygulanır. Meme büyütme ile oldukça başarılı ve doğal sonuçlar elde edilebilir. Meme büyütme ile elde edilen bu başarılı sonuçlar için iyileşme döneminde de dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Meme büyütme ameliyatı sonrası iyileşme döneminde, günlük rutinde birkaç değişiklik yapılması gerekir. Bunlardan biri de uyku pozisyonudur. Doğru uyku pozisyonu, uygun iyileşmeyi sağlayacaktır. Böylece hastalar, normal hayatlarına olabildiğince hızlı dönebilirler.

Sırt üstü uyku

Meme büyütme sonrası iyileşme döneminde, en iyi uyku pozisyonu sırt üstü uykudur. Sırt üstü uyku, meme büyütme sonrası iyileşmesinin önemli erken aşamasıdır. Bu pozisyon, cerrahi insizyonların düzgün şekilde iyileşmesini sağlar. 

Eğimli uyku pozisyonu

Sırt üstü uyumaya ek olarak, ameliyatı takip eden ilk birkaç hafta boyunca eğimli uyku pozisyonunun tercih edilmesi faydalıdır. Üst vücudu hafifçe kaldırmak, kan akışını sağlayıp, iltihabı azaltmaya yardımcı olacağı için önerilir.

Yatış şekli, meme biçimini etkilemez. Meme dinamik bir organdır, vücutla birlikte hareket eder.  Ameliyattan sonra hastanın ne şekilde yatacağını vücudunu dinleyerek karar vermesi en doğrusu olacaktır. Ancak eğimli bir şekilde uyumak, üst vücut mukavemetini çok fazla kullanmadan yataktan inip çıkmayı da kolaylaştıracağı için önerilir. Üst vücudun göğüsleri ve çevresindeki kaslar çok ağrılı olduğundan, eğimli bir uyku pozisyonu rahatsızlığı hafifletebilir.

Rahat bir gece uykusu için ipuçları

Sırt üstü uyku, birçok kadının rahat bulduğu bir pozisyon olmayabilir. Eğimli yatma pozisyonu rahatlık sağlanabilir. Bu poziyona uyum sağlamak için size birkaç öneri hazırladık:

  • Ameliyattan birkaç gece önce uyku pozisyonlarını değiştirin.
  • Mümkünse, yatar bir koltukta veya ayarlanabilir bir yatakta uyuyun.
  • Omurganın düzgün hizalanması için dizlerinizin altına bir yastık yerleştirin.

Diğer uyku pozisyonları

Sırt üstü, meme büyütme için en çok önerilen pozisyondur. Ancak, iyi bir gece uykusu almak en önemli olan şeydir. Sırtüstü ya da eğimli bir uykudayken tam bir gece uykusu almakta zorlanırsa, vücudu yormayan bir pozisyon deneyebilir.

Operasyon sonrası iyileşme süreci için önerilen ikinci uyku pozisyonu yan uykudur. Yan uyku pozisyonu, insizyonların iyileşebilmesi ve implantların yerleşebilmesi için memelerin üzerindeki baskıyı azaltır. Yan yatarak uyumanın tercih edildiğinde, memeleri desteklemek için yastık kullanımı önerilebilir.

Bize Ulaşın

Eğer siz de meme büyütme ameliyatına ihtiyaç duyduğunuzu düşünüyorsanız ve operasyon hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vanity Estetik olarak sizinle tanışmaktan ve sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz