20 Mayıs 2022, Cuma
Ana SayfaMeme OperasyonlarıMeme BüyütmeMeme Büyütme Mi Yoksa Meme Dikleştirme Mi? 

Meme Büyütme Mi Yoksa Meme Dikleştirme Mi? 

0
(0)

Meme estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız, meme implantlarına ve / veya meme dikleştirme operasyonuna ihtiyacınız olup olmadığını merak etmeniz çok doğaldır.

Bir kadının vücudu yaşamı boyunca, özellikle hamilelik ve emzirme döneminde değişimler yaşanır. Zaman içinde memeler eski görünümlerini kaybedebilir ve hatta sarkmalar da yaşanabilir. Bu değişiklikler sadece büyük, ağır göğüsleri olan kadınlar için geçerli değildir; küçük göğüslü kadınlar da memeleri ile ilgili benzer sorunlar yaşayabilir.

Peki, ihtiyacınız olanın meme büyütme mi meme dikleştirme mi veya her ikisinin mi olduğuna  nasıl karar vereceksiniz? Bu kararı verirken çeşitli faktörler devreye girecektir. En önemli üç nokta meme başı pozisyonu, daha fazla meme hacmi talebi ve ulaşmak istediğiniz toplam meme büyüklüğüdür. Doğru kararı ise kişisel beklentilerinizin kombinasyonunun değerlendirilmesiyle ortaya çıkacaktır. Bu süreçte göz önünde bulundurmanız gerekenlere gelin beraber bakalım.

Meme ucunun konumu

Aynaya bakarsanız ve meme uçlarınızın aşağıya doğru baktığını veya meme katlanma çizginizin altında kaldığını fark ederseniz, bir meme dikleştirme sizin için iyi bir uygulama olabilir. Sarkma veya hacim kaybı meme başının (areolanın) pozisyon değiştirmesine, genişlemesine veya büyümesine neden olabilir. Göğüsler hacim kaybettiğinde ve ağırlaştığında, meme ucunuz da sarkacaktır. Meme dikleştirme ile meme başı yeniden şekilendirilerek orantılı bir konuma getirilebilir.

Meme hacimi

Meme hacmi, memelerinizin ne kadar yuvarlak veya dolu göründüğünü ifade eder. Kilo kaybı memelerinizin düz veya çok küçük görünmesine neden olabilir. Ek olarak, yaş veya hamilelik ve emzirme memelerin büyümesine ve daha sonra hacmini kaybetmesine neden olabilir. Bu durumda, memelerinize hacim kazandırmak için meme implantı kullanılabilir. Bu sayede memelerinize hacim kazandırılarak görünümü iyileştirilir. 

Meme boyutu

Kadınların memelerinin boyutundan mutsuz olduğu için meme büyütme ameliyatını tercih ediyorlar. Daha büyük memelere sahip olmak veya asimetrik görünümü iyileştirmek için meme büyütme ameliyatını tercih edebilirsiniz. Muayene sırasında cerrahınız ile tüm implant seçeneklerinizi değerlendirebilir ve size en uygununa karar verebilirsiniz. 

Kombine meme estetiği ameliyatı

Meme dikleştirme ve meme büyütme operasyonları tek başına yapılabilir veya kombine olarak gerçekleştirilebilir. Kombine uygulamalar prosedürleri hem paradan hem de iyileşmede harcanan zamandan tasarruf etmenizi sağlayabilir. 

İlk adım doğru cerrahı seçmek olmalı

Meme estetiği yaptırmaya karar verdiğinizde bu kararınızı hayata geçirmek için ilk yapmanız gereken alanında deneyimli bir cerrah seçmek olmalı. Cerrahınızdan daha önce yapmış olduğu operasyonlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunlar size estetik bakış açısı ve  yetenekleri hakkında fikir verecektir. 

Vanity Estetik’in deneyimli ve uzman kadrosuyla tanışın!

Vanity Estetik, deneyimli ve uzman kadrosuyla burun estetiği alanında doğal ve başarılı sonuçlar için doğru adres. Estetik operasyonlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız için burayı tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz!

 


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

American Society of Plastic Surgeons https://www.plasticsurgery.org/news/blog/breast-augmentation-vs-breast-lift-picking-the-right-procedure-for-you

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Son Yazılar