13 Mayıs 2022, Cuma
Ana SayfaMeme OperasyonlarıMeme BüyütmeMeme Büyütme: Doğal Sonuçlar

Meme Büyütme: Doğal Sonuçlar

0
(0)

Meme büyütme operasyonu olmaya karar veren hastalar, meme büyütme ile ilgili tedavi planlarını doğal bir görünümü koruyarak gerçekleştirmeye odaklanırlar. Kadınlar, doktorla görüşmeleri sırasında vücutlarına oranla “fazla büyük” memelere sahip olmaktan endişe ederler, bu yüzden daha doğal gören protez boylarına odaklanırlar.

Bu doğal seçim her zaman trend olmamıştır. 90’lı yılların büyük çoğunluğu boyunca esas trend, daha büyük bir görüntüye sahip olmaya odaklanmıştır.

Büyümüş görüntüye olan ilgi hala devam etmektedir. Bazı hastalar, dramatik sonuçlar veren sonuçlar elde etmek isterler ve bu konuda haklıdırlar! Bu yazı, doğal görünen ve büyük görünen meme büyütme operasyonlarının farklarına odaklanacak ve bu iki sonucun nasıl elde edeceğini açıklayacak.

Meme Büyütme: Doğal görünüm

Doğal sonuçlar elde etmeye odaklı meme büyütme operasyonu çeşitleri, doğal görünümlü bir silüet yaratarak memeleri büyütmeyi hedefler. Doğal görünümlü  yaklaşımın en büyük avantajı, siz söylemedikçe kimsenin meme büyütme operasyonu geçirdiğinizi anlamayacak olmasıdır.

Doğal görünümün özelliklerinden bazıları

 • Meme ucuna doğru hafif bir eğim olan memeler;
 • Hacminin çoğu alt yarısında olan memeler;
 • Projeksiyonun en fazla olduğu kısımda duran meme uçları;
 • Çok yukarıda durmayan memeler (kolun orta kısmı ideal seviyedir);
 • Doğal meme dokusu gibi hissedilen ve görülen memeler.

Doğal görünüme nasıl ulaşılır

Doğal bir görünüm yaratmak biraz bilimle, biraz da sanatla mümkündür. Deneyimli cerrahlar, nihai sonuçların mümkün olduğunca doğal görüneceğinden emin olmak için, protez boyutu ve şekli, doğal meme dokusu miktarı, protezin yerleştirilmesi gibi kaç tane değişken olduğunu öngörerek hastaların sahip oldukları vücut yapısını değerlendirirerek vücudun görünümünü değiştirirler. Her kadının bambaşka özellikleri vardır ama daha doğal sonuçlara aşağıdaki yöntemlerle ulaşılır:

 • Protezleri kas altına (sub-muscular) yerleştirmek;
 • Orta profilli protezler seçmek;
 • Memeleri hastanın vücudunun geri kalanına oranlı halde tutmak için meme protezi boyutunu sınırlamak;
 • Meme protezinin genişliğini sınırlamaya odaklanmak;
 • Hastaların doğal meme dokularının az olması ya da hiç olmaması durumunda damla şeklindeki protezlerin kullanımından faydalanmak

Büyütülmüş görünüm

Büyütülmüş görünümde memeler öne çıkarılır. Büyütülmüş görünüme olan talebin Hollywood sebebiyle ortaya çıktığı söylenebilir. Doğal olmayan büyüklükte memeler ve yarattıkları ilgi Hollywood ile dikkat çekmiştir. Kadınların ve erkeklerin önemli bir çoğunluğu, trendi canlı tutan “büyütülmüş görünüm”ü tercih etmiştir.

Büyütülmüş görünümün özelliklerinden bazıları

 • Göğsün üst kısmına konumlandırılan memeler;
 • Öne çıkan göğüs dekoltesi (sutyen giyilmediğinde push-up sutyen etkisi yaratır);
 • Vücut siluetine orantılı büyük memeler;
 • Memeler etrafının belirginliğinin arttırılması.

Büyütülmüş görünüme nasıl ulaşılır

Daya büyütülmüş görünen sonuçlar yaratmak için birkaç teknik bardır. Bu tekniklerden bazıları:

 • Protezin göğüs kasının üstüne (sub-glandular) yerleştirilmesi;
 • Yüksek protilli protezler seçmek;
 • Hastanın vücuduna orantılı olmayan büyük boy protez seçmek.

Nihayetinde hasta, istediği sonuç türünün hangisi olduğuna karar vermelidir. Ancak cerrahınız, sizin vücudunuza ve istediğiniz sonuçlara en iyi uyacak protez türü ve cerrahi teknikleri belirlerken karar verme sürecinizde size yardım ve rehberlik edebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?

Meme büyütme ameliyatı ile ilgili verdiğimiz bilgileri faydalı buldunuz mu? Konuyla ilgili paylaşmak istediğiniz düşünceleriniz veya deneyimleriniz var mı? Merak ettiğiniz diğer konular varsa bizimle paylaşın. Yorumlarınızı bekliyoruz!


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

PLASTIC SURGERY https://www.plasticsurgery.org/news/blog/breast-augmentation-natural-vs-augmented-results

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Son Yazılar