Liposuction Sonrası: Sonuçları Korumak için Egzersiz

0
1983
liposuction sonrası egzersiz

Yaz sezonu hızla yaklaşırken hastaların en çok tercih ettiği operasyonlardan biri liposuction olur. Liposuction operasyonu olma kararı, vücudun görünümünü ve şeklini iyileştiren bir sonuç verebilir. Çoğu kişi, liposuction sonrasında özgüvenlerinin arttığını belirtiyor. Ancak liposuction ile ilgi en yaygın olan yanlış bilgilerden biri, liposuction operasyonu geçirmenize sebep olay eski alışkanlıklarınıza operasyondan sonra dönebileceğinizdir. Aksine, liposuction sonrası sonuçları korumak için hayat tarzınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekir.

Liposuction Sonrası Egzersiz

Yapmanız gereken en önemli değişikliklerden biri, düzenli olarak egzersiz yapmaktır. Operasyondan hemen sonraki dönemde iyileşirken yoğun egzersizden kaçınmanız en iyisidir. Hastalara operasyondan sonra mümkün olduğunca çok yürümelerini öneririm. Yürümek, pıhtılaşma ve diğer komplikasyonları engellemenin yanı sıra daha hızlı bir şekilde normal hissetmeye başlamanıza yardımcı olabilir. Operasyonun ardından tamamen iyileştikten sonra cerrahınız düzenli olarak egzersiz yapabileceğiniz zaman sizi bilgilendirecektir.

Düzenli olarak bir egzersiz programına uymak ile birlikte yapmanız gereken önemli bir değişiklik sağlıklı beslenmenizdir. Egzersizin görünür etkilerinin çoğu sağlıklı beslenmezseniz yeteri kadar ortaya çıkmayacaktır. Genelde beslenmenizde daha fazla meyve, sebze, tam tahıl ve proteinlere yer vermelisiniz ve şeker, basit karbonhidrat ve doymuş yağ tüketiminizi azaltmalısınız. Gün içinde daha sık yemek yemek ve daha küçük porsiyonlar tüketmek, enerji seviyenizi yüksek tutmanıza yardımcı olacak ve öğünler arasında yoksunluk hissetmenize engel olacak. Sık sık su içmek de çok önemlidir. Gün içerisinde yeterli miktarda su içmek açlığınızı kontrol etmenize, sağlıklı bir metabolizmanız olmasına ve sindiriminize yardımcı olur.

Yatırımınızı Koruyun

Liposuction vücudunuzun şeklini çarpıcı bir biçimde değiştirebilir ama sihirli bir operasyon değildir. Vücudunuzun farklı bölgelerine kilo almaya devam edebilirsiniz. . Liposuction, vakit ve para alan invazif bir operasyondur. Operasyonu geçirmeye karar vermeden önce kendinize olan yatırımınızı koruyun ve operasyonunuzdan önce yaşam tarzınızda değişiklikler yapmaya başlayın. Düzenli olarak egzersiz yaparak, sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinerek ve sağlıklı bir hayat tarzı seçerek vücudunuzun yeni biçimini uzun yıllar boyunca koruyabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?

Liposuction sonrasında elde ettiğiniz sonuçları korumak için nelere dikkat ediyorsunuz? Konuyla ilgili görüşlerinizi ve deneyimlerinizi yorum olarak paylaşın!

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz