20 Mayıs 2022, Cuma
Ana SayfaVücut OperasyonlarıLiposuctionLiposuction Sonrası Beslenme: Yenebilecek En İyi Yiyecekler

Liposuction Sonrası Beslenme: Yenebilecek En İyi Yiyecekler

0
(0)

Liposuction, hastaların en sık tercih ettiği operasyonlardan biridir. Liposuction yolu ile vücut şekillendirme, vücudunuzun görünümünü ve vücut şeklinizi iyileştirebilir. Çoğu kişi, liposuction operasyonundan sonra özgüvenlerinin arttığını belirtmektedir. Ancak liposuction ile ilgili en yaygın olan yanlış bilgilerden biri, operasyondan sonra liposuction operasyonu geçirmenize sebep olan eski alışkanlıklara dönebileceğinizdir. Aksine, liposuction sonrası sonuçları korumak için hayat tarzınızda bazı değişiklikler yapmalısınız. Peki liposuction sonrası beslenme nasıl olmalıdır?

Liposuction Sonrası Beslenme

Hastalar, liposuction operasyonu sonrası özel bir perhizi takip etmeleri gerekip gerekmediğini sıklıkla sorarlar. Genel kural olarak düzgün ve dengeli beslenme, sağlıksız beslenme alışkanlıkları sebebiyle ortaya çıkan kilo almanın çoğuna engel olabilir. Liposuction sonrası iyi sonuçları korumak için daha fazla meyve, sebze, tam tahıl ve protein tüketmelisiniz ve şeker, basit karbonhidratlar ve yağlı yiyecekler tüketiminizi azaltmalısınız. Gün içinde daha sık yemek yemek ve daha küçük porsiyonlar tüketmek, enerji seviyenizi yüksek tutmanıza yardımcı olacak ve öğünler arasında yoksunluk hissetmenize engel olacak. Sık sık su içmek de çok önemlidir. Gün içerisinde yeterli miktarda su içmek açlığınızı kontrol etmenize, sağlıklı bir metabolizmanız olmasına ve sindiriminize yardımcı olur.

Liposuction vücudunuzun şeklini çarpıcı bir biçimde değiştirebilir ama sihirli bir operasyon değildir. Eski, sağlıksız beslenme alışkanlıklarınıza dönerseniz yine kilo alabilirsiniz. Liposuction, vakit ve para alan invazif bir operasyondur. Operasyonu geçirmeye karar vermeden önce kendinize olan yatırımınızı koruyun ve operasyonunuzdan önce yaşam tarzınızda değişiklikler yapmaya başlayın. Sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinerek ve sağlıklı bir hayat tarzı seçerek vücudunuzun yeni biçimini uzun yıllar boyunca koruyabilirsiniz.


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

B. Selma Mohammed https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1038/oby.2008.418

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Son Yazılar