4 Ekim 2022, Salı
Ana SayfaVücut OperasyonlarıLiposuctionLiposuction Operasyonu: Cerrahınıza Sormanız Gereken Üç Soru

Liposuction Operasyonu: Cerrahınıza Sormanız Gereken Üç Soru

0
(0)

Liposuction Operasyonu

Liposuction, en yaygın olarak uygulanan estetik operasyonlardan biridir. Çoğu kişi bu kısmen invazif olan tekniği iyi bir sebeple tercih ediyor: liposuction operasyonu, yıllar boyunca kalıcı olan, kişiye özel vücut şekillendirme yöntemleri sonuçları verebilir. En az invazif olan teknik ayakta hastalara uygulanır ve sonrasında iyileşme yalnızca birkaç gün sürer.

Ancak her operasyon aynı tatmin edici sonuçları sağlamayacaktır. Güvenli ve etkili bir liposuction operasyonu geçirmek için bilgili ve eğitimli bir hasta olmalısınız. Cerrahınızla olan ilk liposuction görüşmeniz cerrahınıza ne sormanız gerektiğini bilin. Aşağıda verilen üç soruyla başlayın. Bu sorular, liposuction operasyonundan bekleyebilecekleriniz ile ilgili daha karmaşık bir görüşmeyi başlatacaktır

Liposuction Operasyonumu Nerede Gerçekleştireceksiniz?

Liposuction, genelde ayakta hastalara uygulanan bir operasyondur, yani operasyondan sonra evinizde dinlenirsiniz. Liposuction operasyonu sonrası sizi eve götürecek biri olmalıdır. Bu nedenle operasyonun yapılacağı yerin evinizden ne kadar uzak olduğunu dikkate alın ya da yakınlarda bir gece kalabileceğiniz bir yer ayarlayın. Operasyonunuzun tarihini belirlemeden önce cerrahınızın operasyonu nerede gerçekleştirmeyi seçtiğini öğrenin. Bu yer bir ofis mi, ameliyat merkezi mi ya da bir hastane mi? Bunların hepsi uygun yerlerdir, yalnızca bu yerin akreditasyonunun olduğunu kontrol edin.

Hangi Tür Liposuction Operasyonlarını Gerçekleştiriyorsunuz?

Günümüzde uygun olan birkaç tane liposuction operasyonu vardır. Durumunuz için uygun olan tekniği belirlemek birkaç etmene bağlı olacaktır. Bu etmenler tedavi bölgesi, istenen düzeltme miktarı ve doktorunuzun kişisel protokolleridir. Cerrahınıza, rutin olarak hangi tür liposuction operasyonlarını gerçekleştirdiğini sorun – yetenekli bir doktor, birçok teknik konusunda deneyimlidir. Daha sonra, cerrahınızın sizin sorunlarınız için önerdiği liposuction türü, kullanılacak olan anestezi ve beklenen iyileşme süreciniz hakkında konuşun.

En yaygın olan teknik, tumescent liposuction tekniğidir. Hedeflenen bölgeye bazı ilaçlar enjekte edilir, daha sonra yağlı doku çekilip alınır. Bir başka yöntem olan ultrason destekli liposuction yönteminde yağlı dokuyu sıvılaştırmak için ultrason dalgaları kullanılır. Bu yöntem, boyun ve sırt gibi sert bölgeler için kullanılır ve etkili sonuçlar alınır. Son yöntem olan lazer destekli liposuction operasyonu, en yeni şekillendirme tekniklerinden biridir. Bu işlemde lazer konsantre lazer enerji dalgaları, hedeflenen yağ küçük bir kanül yoluyla alınmadan bu yağı parçalamak için kullanılır.

Liposuction Sonrası Sonuçlarım Kalıcı Olacak Mı?

Liposuction işleminin en iyi taraflarından biri, çıkarılan yağ hücrelerinin geri dönmemesidir. Ancak çevreleyen yağ dokusu ilerde kilo alınması sonucu genişleyebilir. Yıllar içinde, normal yaşlanma, kilo değişiklikleri ve hamilelik gibi vücudunuzda yağ birikimini hızlandırabilecek değişiklikler olması beklenir. Doktorunuza, liposuction operasyonu sonrasında sonuçları uzun vadede en iyi şekilde nasıl koruyacağınızı sorun. Doktorunuz, istediğiniz fiziksel biçimi korumak konusunda size önerilerde bulunacak ve ileride yeniden bir operasyon geçirme ihtimalinizi size açıklayacaktır.

Hangi liposuction operasyonunun sizin için uygun olduğunu belirlemek için saygın bir plastik cerrahtan randevu alın.


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

AMERICAN SOCIETY OF PLASTIC SURGEONS https://www.plasticsurgery.org/news/blog/liposuction-10-things-to-know-and-10-questions-to-ask

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Yüz Yogası Nedir, Nasıl Yapılır? ve Faydaları Nelerdir?

0
Son dönemlerde güzellik dünyasında ünü hızla yayılan yüz yogası, sağladığı olumlu etkiler nedeniyle kısa sürede ünlülerin ve güzellik meraklılarının gözdesi haline geldi. Yüz yogası...

Son Yazılar

Sosyal Medya ve K-POP Akımı Gençlerde Gerçek Dışı Beklentiler Yaratıyor

FİLTRE ESTETİĞİ AKIMI YAYILIYOR!Op. Dr. Güray Yeşiladalı:Son dönemde sosyal medyanın da etkisiyle iyice yayılan ve bir akım haline gelen instagram filtrelerinin ve K-Pop güzellik...