Ana SayfaVücut OperasyonlarıLiposuctionLiposuction Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Liposuction Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0
(0)

Sağlıksız beslenme, hareketsizlik, genetik etkenler, metabolik hastalık, psikolojik durum gibi pek çok neden vücutta yağlanmaya neden olabiliyor. Belli bölgelere toplanmış bu yağlanma rahatsızlık verdi durumlarda, ilk önce diyet ve sporla bu soruna çözüm aransa da liposuction (vücuttan yağ alma) da bir başka çözüm olabiliyor. Burada unutulmaması gereken liposuciton’ın doğrudan zayıflama amacıyla yapılmayan, vücut şekillendirme için kullanılan bir yağ aldırma operasyon olduğudur. İstediğiniz kiloya ulaşmanıza rağmen vücudunuzda erimeyen yağ depoları kalıyorsa, bu durumda liposuction’ı etkili bir çözüm olarak değerlendirebilirsiniz.

Liposuction nasıl uygulanır?

Çeşitli liposuction türleri olsa da, çoğu kanül adı verilen oldukça dar bir çubuk kullanılmasını içerir – bunun bir ucu bir tüpe bağlanır ve istenmeyen yağlar vücuttan emilerek çekilir.

Liposuction ne sağlar?

Lipo sağlıklı bir diyet ve egzersize karşı dirençli inatçı yağ çeplerini ortadan kaldırarak silüetinizi değiştirecektir. Giysiler vücudunuza farklı bir şekilde oturacak ve işlemden sonra muhtemelen daha iyi gözükecektir. Aksi takdirde sağlıklı ve fit iseniz, bir bölgedeki değişikliğin vücudunuzu genel olarak yeni bir şekilde görmenize ve yıllardır maskelemeye veya örtbas edilmeye çalıştığınız yerlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olabileceğini hissedebilirsiniz.

Liposuction, yağ emme için nispeten küçük kesikler nedeniyle daha belirgin vücut şekillendirme uygulamalarına kıyasla daha küçük izler bırakır. Bu kesiler genelde gizlenebilirler.

Karın germe gibi daha invaziv (müdahale derinliği olan) ve diğer vücut şekillendirme prosedürlerine kıyasla, liposuction vücudunuzun yeni halini oldukça daha hızlı bir şekilde ortaya çıkarır.

Liposuction ne yapmaz?

Lipo’nun bütün vücut sorunlarının cevabı olduğunu düşünenler için, yapamayacaklarını gözden geçirelim:

Bu cerrahi işlem selülit görünümünü etkilemez. Selülit için, acısız bir yöntem olan Cellfina veya cerrahınız tarafından önerilen diğer çözümler değerlendirilebilir.

Lipo yağlarını süresiz olarak vücudunuzdan uzak tutmayacaktır. Uygulamalardan sonra gebelik, yaş ilerlemesi ve kilo alımı bu sonuçları değiştirebilir. Yağ hücrelerinin bazıları ameliyatla çıkarılmış olsa da, kalan yağ hücreleri, sağlıksız beslenme veya egzersiz eksikliği nedeniyle yeniden ortaya çıkabilir.

Yalnızca deri altı yağları liposuction yoluyla alınır. Bu yağ türü karın duvarı içinde olduğu için, visseral yağlar çıkarılmaz veya azaltılmaz. Peki visseral yağınızın olup olmadığını nasıl anlarsın? Çoğu insanda, vücut yağının yaklaşık% 90’ı cilt altı, cildin hemen altındaki bir katmanda yatar. Eğer karnınızı dürterseniz, yumuşak hissettiren kısmı subkutan yağtır. Geriye kalan% 10’luk (visseral veya intraabdominal yağ olarak da bilinir) ulaşılamaz bir halde karın duvarının altına uzanır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

göz kapağı şişmesi

Göz Kapağı Şişmesi Neden Olur?

0
Göz kapağının şişmesi çok yaygın bir semptomdur ve genellikle alerji, iltihaplanma, enfeksiyon veya yaralanmaya bağlıdır. Göz kapağının derisi 1 mm'den daha incedir ve aynı...

Son Yazılar

Yüz Estetiği Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüz Estetiği Fiyatları ve Hangi Durumlarda SGK Karşılar?

0
Yüz estetiği, yüzün görünümünü iyileştirmek için tasarlanmış geniş bir yelpazeye sahip bir estetik türüdür. Kırışıklık azaltmaktan yüz hatlarını belirginleştirmeye kadar, bu işlemler yüzün doğal...