18 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaVücut OperasyonlarıKarın GermeKarın Germe Operasyonu Hakkında Merak Ettikleriniz

Karın Germe Operasyonu Hakkında Merak Ettikleriniz

0
(0)

Kilo değişiklikleri yaşayan, doğum yapan ya da yağ oranı fazla olan kişiler, diyet ve egzersizin yanı sıra cerrahi uygulamalara da ihtiyaç duyuyorlar. Daha düz, daha pürüzsüz görünen ve daha şekilli bir karın abdominoplasti diğer bir adıyla karın germe operasyonu ile elde edilebilir.

Karın Germe Operasyonu

Karın germe operasyonu, karnın genel görünümünü iyileştirmek için fazla deriyi ve yağları almak, aynı zamanda alttaki karın kaslarını sıkılaştırmak için uygulanan popüler operasyondur.

Karın germe operasyonu,  yağ oranı fazlalığı olan ve gevşemiş kaslar ve deri dokusu sebebiyle sarkık karınlara sahip zaman içinde belirgin hale gelen karınlara sahip erkek ve kadınlar tarafından tercih ediliyor. Aynı zamanda anne estetiği kapsamında bir ya da daha fazla hamilelik geçiren kadınlara yapılabiliyor.

Karın germe operasyonu, doğal vücutsal sebeplerden, perhiz ve egzersiz sayesinde ya da bariatrik (kilo vermeye yardımcı operasyon) ameliyat geçirdikten sonra büyük miktarda kilo verilmesi sonucu oluşan cilt gevşekliği yaşayan kişiler için karın şekillendirmek ve yeniden tasarlamak için uygun olabilir.

Karın Germe ve Liposuction

Karın germe ve liposuction operasyonları farklı sorunlara çözüm oluşturur, bu nedenle hastaların bu iki operasyon arasındaki farkı bilmeleri önemlidir. Tek başına karın germe operasyonu yağ oranı fazlalığı için çözüm oluşturamaz.

Liposuction, kanüla olarak bilinen ince bir tüp aracılığıyla vücuttaki bölgesel yağların  çıkarıldığı operasyondur. Bu operasyon sonrası kalan yağlar, bölgeden çıkarılmak ve bölgeyi iyileştirmek için dikkatle konumlandırılabilir ve yeniden şekillendirilebilir.

Liposuction, tek başına bir operasyon uygulandığı gibi, meme büyütme ve küçültme, popo kaldırma gibi yağ transfer edilmesi gereken diğer cerrahi işlemlerin bir parçası olarak uygulanabilir. Bu operasyon, sarkık deri ya da kas gevşekliği için çözüm oluşturmaz. Cerrahınız, aşağıdaki durumlarda liposuction, karın germe operasyonu ya da her ikisini birden önerebilir:

  • Hastanın cilt ve kas dokularında gevşeklik minimumsa ve yalnızca karın bölgesinde yağ alınmasına ihtiyaç duyuluyorsa liposuction tek başına yeterli olabilir.
  • Hastanın karın kaslarında ve derisinde gevşeklik orta ya da yüksek derecede ise aynı zamanda hasta yalnızca küçük bir miktar yağ alınmasına ihtiyaç duyuyorsa, karın germe operasyonu tek başına yeterli olabilir.
  • Hasta deri ve kas gevşekliği ile birlikte büyük miktarda yağ alınmasını istiyorsa, karın germe operasyonu ile birlikte liposuction uygulanabilir.

https://www.instagram.com/p/CA0wlTrnj0b/

Karın Germe Yöntemleri

Cerrahların uygulayabileceği farklı karın germe operasyonu yöntemleri vardır. Uygulanan yöntemler, hastaların her birinin rahatsızlıklarına ve istediği hedeflere bağlı olarak değişiklik gösterir. Hangi tekniği kullanacağı cerrah tarafından muayene sırasında değerlendirilir.

Yalnızca alt karınları (göbek deliklerinin alt kısmı) ile ilgili sorunları olan hastalar için mini karın germe operasyonu tatmin edici sonuçlara ulaşılması için yeterli olabilir. Sarkık deri, fazla yağlar ve gevşek kaslar, bikini çizgisinin hemen üstünde yapılan bir kesi yoluyla düzeltilebilir. Mini karın germe operasyonu genel anestezi uygulanarak ayakta hastalara uygulanan bir operasyondur.

Standart ya da tam karın germe operasyonu, tüm karın bölgesinin derisine, kaslarına ve yağlarına odaklanan bir operasyondur. Kesi, pelvis kemiği üzerinde yapılır ve iç çamaşırınız ya da bikininizin altında kalır. Bu operasyonda göbek deliği yeniden konumlandırılır. Bu yöntem göbek deliğinin altında oluşan çatlaklar için de çözüm oluşturulur.

Genişletilmiş karın germe operasyonu genelde alt karınlarındaki derinin, yağın ve kasların yanı sıra belin yan kısımlarının da iyileştirilmesini isteyen hastalar için uygulanır. Bunun için yapılan kesi, normalde kalçanın hemen üstünden diğer tarafa kadar uzanır ve bu kesinin iç çamaşırı ya da bikini ile gizlenmesi mümkündür.

Karın germe operasyonlarının bazı türleri, ayrılmış kasların düzeltilmesi için karın duvarının tamamen yeniden biçimlendirilmesini içerir.

Seçtiğiniz operasyon hangisi olursa olsun, plastik cerrahınızın kurul onaylı olduğundan ve istediğiniz operasyonları uygulamak konusunda deneyim sahibi olduğundan emin olmanız önemlidir.

Ne Düşünüyorsunuz?

Karın germe operasyonuna ihtiyacınız olduğunu düşünüyor musunuz? Sizce hangi teknik sizin durumunuz için en uygun olan? Konuyla ilgili bir estetik cerrah ile görüştünüz mü? Düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi bizimle yorum olarak paylaşın!


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

GRAZER, FREDERICK M. M.D. https://journals.lww.com/plasreconsurg/Citation/1973/06000/Abdominoplasty.1.aspx

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Meme Küçültme Ameliyatının Memnuniyet Oranının Yüksek Olmasının Beş Nedeni

1
En yüksek memnuniyet oranı sağlayan operasyonlardan biri: Meme Küçültme Yapılan araştırmalar, meme küçültme ameliyatı geçiren kadınların %95’inden  fazlasının sonuçlardan ve ameliyat sonrası yaşam kalitelerinin artmasından...

Son Yazılar

b12

B12 Vitamini Eksikliği Belirtileri Nelerdir?

0
B12 vitamini eksikliği, vücudunuz ya yeterince alamadığında ya da yediğiniz gıdalardan düzgün çalışması için gereken B12 vitaminini yeterince emmediğinde ortaya çıkar. B12 vitamini, vücudunuzun...
Kayropraktik

Kayropraktik Nedir?