Karın Germe Operasyonu Mu, Liposuction Operasyonu Mu?

0
1536
karın germe operasyonu ve liposuction

Karın Germe Operasyonu ve Liposuction

Karın germe operasyonu mu, liposuction operasyonu mu? Bu, gevşek karınları olan hastaların en sık sorduğu sorulardan biri olabilir.

Plastik cerrahi uzmanları, “en iyi” sonuçları karın germe operasyonunun mu, liposuction operasyonunun mu yoksa her ikisinin birden mi verdiği ile ilgili temel değişkenleri açıkladılar.

Cilt Gevşekliği

Sarkık deri miktarı gözler görülüyorsa, ki bu genelde ciddi miktarda kilo kaybı sonrasında oluşur, karın germe operasyonu sizin için uygun olan operasyondur. Bu işlemde fazlalık deri dokusunu almak için alt karında bir kesi uygulanır (bu kesi hastanın iç çamaşırı ile gizlenebilir).

Ancak cilt gevşekliği olmayan ya da çok az olan hastalar için, pirinç tanesi büyüklüğünde 4-6 tane yuvarlak kesi yapılarak yağın alındığı liposuction operasyonu tek başına yeterli olacaktır. Pürüzsüz, doğal görünen bir görünüme ulaşmak için üstteki derinin yeni şekil etrafına uygun hale gelmesi çok önemlidir.

Kas Gevşekliği

Hamilelik ve büyük miktarda kilo kaybı sonrasında bir zamanlar sıkı olan karın duvarı gevşer ve tümsek görünümü oluşturur. Ancak kas gevşekliğinin veya yağın “sorunun” sebebi olup olmadığını belirlemek için fiziksel bir muayene yapılması gerekir.

“Tam” kas tedavisi yalnızca kalçadan kalçaya bir kesi yapılan standart karın germe operasyonu ile mümkündür.

Hastanın Kozmetik Hedefleri

Bazı kişiler karın bölgelerinde küçük bir miktar fazlalık deri olmasını sorun etmezken bazı kişiler bunun ciddi bir sorun olduğunu düşünür. Bu nedenle bazı hastaların önce liposuction operasyonu olması, daha sonra sonuçtan memnun olup olmadıklarını anlamak için en az 3-4 ay beklemesi önerilir.

“Bekleme dönemi, cildin olabildiğince iyi şekilde sıkılaşması için gereken süredir. Genelde hayatları boyunca büyük kilo değişiklikleri yaşamaktan kaçınan daha genç hastaların cilt elastikiyetleri iyidir. Ancak liposuction yağ katmanında yara dokusu olmasına sebep olabilir, bu da karın germe sırasında bazı zorluklara yol açabilir. Ancak bazı doktorlar, yağ zaten alındığı için cildin alınmasının ve kas onarımının daha hızlı ve daha etkin olarak uygulanabileceğini düşünür.

Karma Yaklaşım Mı, Aşamalı Yaklaşım Mı?

Bazı hastalar, dikkatli değerlendirmeler sonucu aynı anda uygulanacak karın germe ve liposuction operasyonları için uygun adaylar olabilir. Ama daha büyük miktarda yağın alınması gerekiyorsa, cerrahi travma ve kanamayı mümkün olduğunca azaltmak için operasyonları ayrı ayrı gerçekleştirmek tercih edilir.

Bazı doktorlar liposuction sonrasında karın germe operasyonunu yapmayı tercih ederler, bazıları ise tam tersi sırayı takip eder. Ancak ideal yaklaşım, hastanın anatomisine, kozmetik hedeflerine ve cerrahın kişisel deneyimine, becerisine ve cerrahi tekniklerine bağlı olarak belirlenir.

Ne Düşünüyorsunuz?

Sizce karın germe mi sizin için daha uygun, yoksa liposuction mı? Bu konuda bir estetik cerrahın görüşünü aldınız mı? Konuyla ilgili düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi bizimle yorum olarak paylaşın!

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz