Ana SayfaVücut OperasyonlarıKarın GermeKarın Germe Ameliyatının Unsurları

Karın Germe Ameliyatının Unsurları

0
(0)

Konu karın germe olduğunda hastalara sıklıkla prosedürün tek bir cerrahi adımdan ibaret olmadığını, onun yerine kişiselleştirilmiş sonuçlar oluşturmak için bir dizi unsurdan oluştuğunu hastalara sık sık açıklarım.

Liposuction sadece istemeyen yağ hücrelerinin —göbekte gözle görülür bir çıkıntı yaratanlar gibi— vücuttan alınmasına odaklanırken karın germe ameliyatı, karnın şeklini bozan bir sürü soruna odaklanıp daha düz karın çizgileri yaratmayı amaçlar.

Fazlalık yağ

Daha geniş bir bel hattı söz konusu olduğunda inatçı yağ cepleri şüphesiz ki bariz suçlulardır. Liposuction sıklıkla tek başına bir ameliyat olarak yapılır. Fakat bazı durumlarda da bölgenin düzleştirilmesine yardımcı olmak için karın germe ameliyatının bir parçası olarak da kullanılabilir. Bu durumda her şey tek başına bir liposuction uygulanıyormuş gibi yapılır: yağ gevşetilir ve kanül yardımıyla dışarı çekilir. Fark şudur, liposuction sırasında daha sonra dikilerek kapatılan küçük kesiler yapılır ama karın germe ameliyatı için yapılan kesi cerrahın erişimine izin verir.

Fazlalık deri

Fazla yağ çıkıntıya sebep olurken fazlalık deri, altta yatan belirgin karın kaslarını bile saklayabilen sarkık bir kese oluşturabilir. Fazlalık doku miktarı çok azdan çok fazlaya (bazen “önlük” diye adlandırılır) kadar değişiklik gösterebilir. Bir karın germe ameliyatı için cerrah temelde karın derisini düz ve sıkı olması için yeniden serer, sonra da fazlalık uçları alır. Bu unsur için kesi ve daha sonraki dikişler genelde gövdenin alt kısmına saklanır ve bikini altı ya da iç çamaşırıyla gizlenebilir.

Gevşek kaslar

Karın kasları ve kasları kavaran bağ dokular zaman içinde gevşeyebilir. Sıkı bağ doku her şeyi yerinde tutarken —birbirine geçmiş parmakların bir su balonunun dışarı taşmasını engellemesi gibi— gevşek bağ doku içerdekilerin dışa doğru çıkıntı oluşturmasına izin verir. Karın kasları ayrılabilir ve tüm orta kısma yumuşak bir görüntü kazandırır. Bir karın germe operasyonu sırasında cerrah gerektiği durumlarda her şeyi sıkı ve şekilli tutmak için bu kasları ve bağ dokuları yeniden bir arada dikebilir. Mini karın germede olduğu gibi bazı durumlarda bu, ameliyatın ilk unsuru olabilir. Bu unsur genelde göbek deliğinin altında küçük bir çıkıntıları olan anneler tarafından seçilir.

Göbek deliğinin konumlandırılması

Karın germe ameliyatının detaylarına bağlı olarak cerrahın göbek deliğini yeniden konumlandırması gerekebilir. Bu, yeni olarak gerilmiş karın derisinde bir delik yaratarak yapılır. Böylelikle göbek deliği olması gerektiği yerde görünür ve vücudun geri kalanına orantılı olarak kalır. Buna göbek deliğinin yerinin değiştirilmesi adı verilir.

Bu unsurlar karın germenin standart bölümleridir. Her hastanın benzersiz bir vücut şekli ve büyüklüğü olduğu ve nihai sonuç için kişisel hedefleri olduğu için her karın germe ayrıca bir ameliyattır. Tüm bu ameliyatlar arasında ortak noktalar olsa da hiçbir iki ameliyat birbirinin tıpatıp aynısı olmayacaktır.


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

PLASTIC SURGERY https://www.plasticsurgery.org/news/blog/the-elements-of-a-tummy-tuck

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Meme Küçültme Ameliyatının Memnuniyet Oranının Yüksek Olmasının Beş Nedeni

1
En yüksek memnuniyet oranı sağlayan operasyonlardan biri: Meme Küçültme Yapılan araştırmalar, meme küçültme ameliyatı geçiren kadınların %95’inden  fazlasının sonuçlardan ve ameliyat sonrası yaşam kalitelerinin artmasından...

Son Yazılar

Yüz Estetiği Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüz Estetiği Fiyatları ve Hangi Durumlarda SGK Karşılar?

0
Yüz estetiği, yüzün görünümünü iyileştirmek için tasarlanmış geniş bir yelpazeye sahip bir estetik türüdür. Kırışıklık azaltmaktan yüz hatlarını belirginleştirmeye kadar, bu işlemler yüzün doğal...