Karın Germe Ameliyatının Unsurları

0
1330
karın germe
karın germe

Konu karın germe olduğunda hastalara sıklıkla prosedürün tek bir cerrahi adımdan ibaret olmadığını, onun yerine kişiselleştirilmiş sonuçlar oluşturmak için bir dizi unsurdan oluştuğunu hastalara sık sık açıklarım.

Liposuction sadece istemeyen yağ hücrelerinin —göbekte gözle görülür bir çıkıntı yaratanlar gibi— vücuttan alınmasına odaklanırken karın germe ameliyatı, karnın şeklini bozan bir sürü soruna odaklanıp daha düz karın çizgileri yaratmayı amaçlar.

Fazlalık yağ

Daha geniş bir bel hattı söz konusu olduğunda inatçı yağ cepleri şüphesiz ki bariz suçlulardır. Liposuction sıklıkla tek başına bir ameliyat olarak yapılır. Fakat bazı durumlarda da bölgenin düzleştirilmesine yardımcı olmak için karın germe ameliyatının bir parçası olarak da kullanılabilir. Bu durumda her şey tek başına bir liposuction uygulanıyormuş gibi yapılır: yağ gevşetilir ve kanül yardımıyla dışarı çekilir. Fark şudur, liposuction sırasında daha sonra dikilerek kapatılan küçük kesiler yapılır ama karın germe ameliyatı için yapılan kesi cerrahın erişimine izin verir.

Fazlalık deri

Fazla yağ çıkıntıya sebep olurken fazlalık deri, altta yatan belirgin karın kaslarını bile saklayabilen sarkık bir kese oluşturabilir. Fazlalık doku miktarı çok azdan çok fazlaya (bazen “önlük” diye adlandırılır) kadar değişiklik gösterebilir. Bir karın germe ameliyatı için cerrah temelde karın derisini düz ve sıkı olması için yeniden serer, sonra da fazlalık uçları alır. Bu unsur için kesi ve daha sonraki dikişler genelde gövdenin alt kısmına saklanır ve bikini altı ya da iç çamaşırıyla gizlenebilir.

Gevşek kaslar

Karın kasları ve kasları kavaran bağ dokular zaman içinde gevşeyebilir. Sıkı bağ doku her şeyi yerinde tutarken —birbirine geçmiş parmakların bir su balonunun dışarı taşmasını engellemesi gibi— gevşek bağ doku içerdekilerin dışa doğru çıkıntı oluşturmasına izin verir. Karın kasları ayrılabilir ve tüm orta kısma yumuşak bir görüntü kazandırır. Bir karın germe operasyonu sırasında cerrah gerektiği durumlarda her şeyi sıkı ve şekilli tutmak için bu kasları ve bağ dokuları yeniden bir arada dikebilir. Mini karın germede olduğu gibi bazı durumlarda bu, ameliyatın ilk unsuru olabilir. Bu unsur genelde göbek deliğinin altında küçük bir çıkıntıları olan anneler tarafından seçilir.

Göbek deliğinin konumlandırılması

Karın germe ameliyatının detaylarına bağlı olarak cerrahın göbek deliğini yeniden konumlandırması gerekebilir. Bu, yeni olarak gerilmiş karın derisinde bir delik yaratarak yapılır. Böylelikle göbek deliği olması gerektiği yerde görünür ve vücudun geri kalanına orantılı olarak kalır. Buna göbek deliğinin yerinin değiştirilmesi adı verilir.

Bu unsurlar karın germenin standart bölümleridir. Her hastanın benzersiz bir vücut şekli ve büyüklüğü olduğu ve nihai sonuç için kişisel hedefleri olduğu için her karın germe ayrıca bir ameliyattır. Tüm bu ameliyatlar arasında ortak noktalar olsa da hiçbir iki ameliyat birbirinin tıpatıp aynısı olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz