Ana SayfaVücut OperasyonlarıKarın GermeHangi Karın Germe Operasyonu Benim İçin Uygundur?

Hangi Karın Germe Operasyonu Benim İçin Uygundur?

0
(0)

Karın Germe Operasyonu Çeşitleri

Farklı karın germe operasyonu çeşitleri olduğunu biliyor muydunuz? Farklı karın germe operasyonlarını ve sizin için uygun olanı seçerken hangi değişkenlere dikkat etmeniz gerektiğini aşağıda açıkladık.

Karın germe operasyonu olarak bilinen abdominoplasti, fazlalık deriyi ve yağı çıkararak ve karın kaslarını sıkılaştırarak daha düz ve sıkı bir göbek ve daha dar bir bel oluşturur. Karın germe operasyonu, herkese aynı şekilde uyacak bir operasyon değildir. Aynı zamanda bu operasyon, beslenme ve egzersiz yoluyla kilo verme yerine geçebilecek bir operasyon değildir. Bu popüler operasyonun birkaç farklı türü vardır ve her bir tür, istenen biçimi yaratırken hastaya özel sorunlara etkin olarak çözüm üretilmesi için tasarlanmıştır. Hangi karın germe operasyonunun sizin için uygun olduğunu nasıl bilirsiniz? Cevap, hedeflerinize ve anatominize bağlı olarak değişir.

Tam Karın Germe

Tam karın germe operasyonu, karın kasları gevşemiş olan ya da karın bölgesinde fazlalık deri olan sağlıklı kadın ve erkekler için uygundur ve göbek deliğinin üstündeki ve altındaki bölgeyi düzleştirmek isteyenler için idealdir. Geleneksel ya da standart karın germe olarak da bilinen bu operasyon için kalça kemikleri arasında yatay bir kesi yapılır ve genelde göbek deliği çevresinde de bir kesi yapılır. Ameliyat sırasında plastik cerrah karın kaslarını sıkılaştırır ve deriyi karnın üzerine çekerek fazlalığı ortadan kaldırır. Karın germe operasyonu kilo verme operasyonu olma amacı taşımaz ama işlem sırasında biçimlendirme ve fazlalık yağın azaltılması için liposuction uygulanabilir. İstenen biçim oluşturulduktan sonra cerrah göbek deliğini yeniden konumlandırır ve kesiyi kapatır. İyileşme dönemi genelde iki hafta kadar sürer.

Mini Karın Germe

Bazen zayıf kişiler bile perhiz ve egzersiz yoluyla ortadan kaldırılamayan inatçı göbek çıkıntısından muzdariptir. Mini karın germe operasyonu tam da bu durum için tasarlanmıştır. Venüs tümseği ve göbek deliği arasındaki bölgeyi tedavi ederek alt karındaki küçük tümseği düz hale getirir. Bikini altı tarafından gizlenen bölgede kalça kemikleri arasında küçük, yatay bir kesi yapılır. Bu kesi cerrahın alttaki kasları sıkılaştırmasını ve fazlalık deriyi ortadan kaldırmasını sağlar. Gerektiği durumlarda cerrah kesiyi kapatmadan önce yağ bölgelerini ortadan kaldırmak için liposuction uygulanabilir. Bu operasyonun kapsamı standart karın germe operasyonuna göre daha dar olduğu için göbek deliğinin yeniden konumlandırılmasına gerek yoktur. Genelde hastalar daha hızlı şekilde iyileşir. Bu operasyonun olumsuz yanı, fazlalık derinin olduğu bölgelerde, göbek deliğinin üstündeki yağ ve kas gevşekliğinin iyileştirilmemesidir. Çoğu hasta normal aktivitelerine bir hafta kadar bir süre sonra dönebilir.

Genişletilmiş Karın Germe

İsimden anlaşıldığı gibi, genişletilmiş karın germe operasyonu, tam karın germe operasyonunun daha kapsamlı bir türüdür. Genel sağlığı iyi olan ama karınlarında, kalçalarında ve bellerinin yan taraflarında istenmeyen deri olan kadın ve erkek hastaların sorunlarına çözüm getirmek amacıyla uygulanır. Genişletilmiş karın germe için yatay kesi alt göbek boyunca ve kalçalar etrafında uzanır. Operasyon için dikey bir kesi de gerekebilir. Bu, cerrahın daha geniş bir alanı tedavi etmesine ve daha fazla miktarda fazlalık dokuyu bölgeden almasına izin verir. Liposuction, fazlalık yağı azaltmak ve şekillendirme sağlamak için sıklıkla kullanılır. Kesi kapatılmadan önce göbek deliği yeniden konumlandırılır. Bu operasyonu geçiren hastalar, iyileşme dönemlerinin birkaç hafta süreceğini öngörmelidir.

Anatomi Meselesi

Fazlalık deri miktarı ve fazlalık derinin bulunduğu bölge, hangi karın germe operasyonunun daha uygun olacağını belirlemek için büyük bir faktördür. Anatominizin diğer özellikleri de bu konuda etkili faktörler olabilir. Cilt kalitesi ve vücut tipi sonuçlarınızı etkileyebilir. Önceki operasyonlar sebebiyle oluşan yara izlerinin de değerlendirilmesi gerekir: bu izler ilerideki operasyonlar için önemli olabilir. Buna ek olarak, fazlalık yağ bölgelerinin konumu da önemlidir. Karın germe operasyonları kas duvarının önünde yer alan yağın azaltılması için etkilidir ama kas duvarının arkasında yer alan, daha derinde bulunan iç organlardaki yağlar için bir çözüm oluşturmak. Karın germe operasyonları, en iyi sonuçların elde edilmesi için hastanın kişisel ihtiyaçlarına göre biçimlendirilmelidir. Bu nedenle deneyimli bir kurul onaylı plastik cerrahla konuşmanız çok önemlidir. Doktorunuz hedeflerinizi öğrendikten ve vücudunuzu inceledikten sonra size olasılıklar hakkında bilgi verebilir, ne tür sonuçlar bekleyebileceğinizi anlamanıza yardımcı olabilir, uygun karın germe operasyonunu da içeren bir tedavi planı oluşturabilir ve diğer gerekli işlemleri de bu plana dahil edebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?

Size hangi karın germe operasyonu sizin için en uygunu? Konuyla alakalı olarak bir estetik cerrah ile görüştünüz mü? Verdiğimiz bilgileri faydalı buldunuz mu? Yorumlarınızı bekliyoruz!


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

PLASTIC SURGERY https://www.plasticsurgery.org/news/blog/which-tummy-tuck-is-right-for-me

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

göz kapağı şişmesi

Göz Kapağı Şişmesi Neden Olur?

0
Göz kapağının şişmesi çok yaygın bir semptomdur ve genellikle alerji, iltihaplanma, enfeksiyon veya yaralanmaya bağlıdır. Göz kapağının derisi 1 mm'den daha incedir ve aynı...

Son Yazılar

Yüz Estetiği Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüz Estetiği Fiyatları ve Hangi Durumlarda SGK Karşılar?

0
Yüz estetiği, yüzün görünümünü iyileştirmek için tasarlanmış geniş bir yelpazeye sahip bir estetik türüdür. Kırışıklık azaltmaktan yüz hatlarını belirginleştirmeye kadar, bu işlemler yüzün doğal...