Karın Germe: Farklı Karın Germe Teknikleri

0
1388
karın germe teknikleri

Karın Germe Teknikleri

İdeal karın germe teknikleri hastaların anatomisine, fazlalık derinin miktarına ve bulunduğu bölgeye, hatta tercih ettikleri kıyafetlere göre belirlenir.

Bazı plastik cerrahlar, olası yara izinin/kesi bölgesinin kıyafetin altında kalmasının sağlanması amacıyla işaretlemelerin yapılması için hastalarından en sevdikleri ya da en sık giydikleri mayo, iç çamaşırı ya da pantolonları getirmelerini isterler.

Yatay kesiyi her zaman iç çamaşırının gizleyeceği bölgede yapmak her zaman idealdir, böylece iç çamaşırı yarayı gizleyebilir. Bazı hastalar, idealden daha uzun olan ve daha yüksek bir konumda olan yara izlerini kabul etmek durumunda kalabilir. Bu, üst karınlarında büyük miktarda fazlalık deri olan hastalar için gerekli bir durum olabilir.

Aşağıdaki listede, plastik cerrahide en yaygın olarak kullanılan karın germe teknikleri açıklanıyor.

Standart ya da Tam Karın Germe

Karnın altında bir kalçadan diğerine uzanan bir kesi yapılarak uygulanır. Aynı zamanda göbeğin alt kısmında bir kesi daha yapılır, böylece göbek deliği, üst karındaki fazlalık deri alındıktan sonra yeniden konumlandırılabilir.

Karın kasları, fazlalık deri alındıktan sonra iç dikişlerle sıkılaştırıldıktan sonra kalan deri karnın üstüne çekilir.

Genişletilmiş Karın Germe Operasyonu

Yatay kesi kalçanın etrafına (belin yan taraflarına) uzanır, böylece vücuda arkadan bakıldığında yaranın uçları görünür.

Genişletilmiş karın germe ameliyatı, standart tekniğe göre daha geniş bir alandan daha fazla deri aldığı için genelde çok fazla kilo kaybeden hastalar için kullanılır.

Genişletilmiş karın germe operasyonu, karnın serbest bırakılması ve fazlalık deri çıkarıldıktan sonra yeniden konumlandırılması için yuvarlak bir kesi yapılmasını da gerektirir.

Mini Karın Germe

Mini karın germe operasyonu, kilo verme ya da hamilelik sonrasında fazlalık derinin doğal olarak yayılmasına bağlı olarak minimum iyileştirme yarattığından sadece belli hastalar için uygundur.

Kasığın üstünde 10-20 santimetre üzerinde bir yara oluşturulması ile gerçekleştirilen mini karın germe operasyonu, üst karın bölgesindeki fazlalık derinin alınması ya da göbeğin yeniden konumlandırılması gibi konularla ilgili iyileştirme yaratmaz.

Daha fazla bilgi almak için kurul onaylı bir plastik cerraha danışın.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz