Estetik Ameliyatlar Hakkında 5 Efsane!

0
905

İnternette ve halk arasında estetik ameliyatlar hakkında birçok yaygın efsaneler karşımıza çıkıyor. Hastaların estetik ameliyat prosedürlerini seçerken doğru tıbbi bilgiye sahip olmaları önemlidir. Gelin bu yanlış bilinen, bilgilerin birkaçına beraber göz atalım.

#1 Liposuction ile kilo verilir.

Liposuction’ın kalıcı bir kilo verme yöntemi olduğunu düşüyorsanız Liposuction ve kilo vermenin ayrı şeyler olduğunu bilmeniz gerekir. Liposuction ile yağ alınır ve vücut konturu sağlanır fakat kilo aldığınız takdirde yağlar aynı veya farklı yerlerde tekrar oluşurlar. Liposuction’dan sonra düzenli egzersiz yapmak istenmeyen yağların tekrar oluşumunu engelleyecektir.

Liposuction hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

#2 Tüm Botoxlar aynıdır.

Botox esasında bir marka adıdır fakat tıpkı Selpak gibi ürünün yerine geçmiş bir isim haline gelmiştir. Dysport ve Xeomin gibi diğer botulinum toksin markaları da bulunmaktadır.

#3 Silikon çocuk emziren kadınlarda daha çok sarkmaya yol açar.

Birçok kadın meme büyütme operasyonu sonrasında güvenle emzirmektedirler fakat bunun bir garantisi yoktur. Nadir durumlarda dokuların veya salgı bezlerinin etkilenebilmesi mümkündür.

Silikonun süte olan etkisini ölçmenin bir yolu olmasa da silikonlu ve silikonsuz annelerin çocukları arasında bir fark olmadığı gözlenmiştir. Ayrıca Yale Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalar silikonun meme sarkmasına herhangi bir etkisi olmadığı gösterilmiştir.

Silikonla meme büyütme operasyonu hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

#4 Estetik ameliyatlar yalnızca kadınlar içindir.

Yapılan araştırmalarda 1997 ve 2013 yılları arasında estetik operasyon geçiren erkek sayısında %273 oranında bir artış olduğunu göstermiştir.

#5 Estetik ameliyat yaptırmak için zengin olmalısınız.

Bu da hiç doğru değildir. Çağımızda, estetik değişikliklerle ilgilenen hastalar için oldukça çeşitli tedaviler mevcuttur. Örnek vermek gerekirse, yüz gençliği için, cilt bakımı, lazer tedavileri, yüze enjeksiyonarla gerçekleşen tedavilerden, minimal invaziv cerrahiye kadar geniş bir yelpazede tedaviler  mevcuttur. Yüz analizi için kapsamlı bir danışma sonrasında, çoğu hasta kendi kişisel mali bütçelerine rahatça uyan birçok seçenekten yararlanabilir.

Estetik ameliyatlarla ilgili daha detaylı bilgi almak ve Vanity Estetik’in deneyimli kadrosu ile iletişime geçmek için tıklamanız yeterli.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz