20 Mayıs 2022, Cuma
Ana SayfaVücut OperasyonlarıLiposuctionErkekler de Liposuction Yaptırabilir

Erkekler de Liposuction Yaptırabilir

0
(0)

Liposuctionı düşündüğümüzde, aklımıza, estetik hedeflerine ulaşmak için basamakları tırmanan kadın profilleri gelir. Ancak -artık çok daha fazla olarak- birçok erkek de liposuctiona yönelmektedir. Sonuç olarak diyet ve egzersize cevap vermeyen inatçı yağların bulunduğu küçük alanlar, her iki cinsiyet için de gerçek bir sorun olabilir. Neyse ki -kadınlar için olduğu gibi- erkekler için de liposuction sonuçları etkileyici olabilir ve prosedürün faydaları, insanların vücut hatlarını iyileştirmek için neden bu yöntemi seçtiklerini açık bir şekilde ortaya koymaktadır.

Liposuction Uygulamasına İlişkin Gerçekler, İstatistikler ve Avantajlar

Amerikan Plastik Cerrahi Uzmanlar Derneği’ne göre, geçen yıl ABD’de, yaklaşık 211.000 liposuction işlemi gerçekleştirildi ve bu oran, önceki yıla göre %5’lik bir artışa işaret etti. Liposuctionı tercih eden erkeklerin sayısı, genel olarak %3 arttı. Peki, bu prosedüre ilişkin tercihin artmasına neden olan şey neydi? Bu sorunun yanıtı için, iyileşme süresini azaltan yeni tekniklerin katkısı düşünülebilir.

Liposuctionın Avantajları

  • İstenmeyen yağı, güvenli bir şekilde çıkarır.
  • Selülit görünümünü iyileştirebilir.
  • Genellikle, diğer estetik prosedürlerle kolaylıkla kombine edilebilir.
  • Diyet ve egzersize yanıt vermeyen vücut bölgelerini şekillendirir.
  • Özgüveni arttırabilir; kişinin, vücudunu daha çok sevmesini sağlayabilir.
  • Sağlık açısından, yağ kaybına bağlı olarak şekillenen birçok potansiyel yararı da beraberinde getirir.

Liposuction, kilo kaybı için bir yöntem olarak tasarlanmamıştır. Ancak vücut şeklini düzeltmek ve vücut şeklinin genel görünümünü iyileştirmek için, vücudun belirli bölgelerindeki küçük yağ parçalarını çıkarmada oldukça başarılıdır. Genel olarak bu bölgeler kalça, uyluk, kol, göğüs, karın, basen, boyun/çene hattı ve beldir. Konu erkek hastalara geldiğinde, karın ve bel çevresindeki yağlanma için liposuctionın tercih edildiği sıklıkla gözlemlenir.

Aynı zamanda, erkeklerde meme küçültmenin sağlanması için de kullanılan yaygın bir araçtır. Bu durumda -jinekomastiye bağlı olarak gelişen- fazla doku, daha erkeksi bir fizik elde etmek için çıkarılır. Bir diğer yandan çene hattına uygulanan liposuction da, daha şekilli ve erkeksi bir boyun/çene hattı sağladığı için giderek popüler hale gelmiştir. ”Çift çene” görünümünden kurtulmak için bu işlem, son derece faydalıdır.

Sonuç olarak bu prosedür, kadın ve erkekler için, yüzü ve vücudu şekillendirmede mükemmel bir yaklaşım olabilir. Bu prosedürü düşünüyorsanız, deneyimli bir cerrahla görüşmeniz önemlidir. Çünkü bu görüşme, hedeflerinize ulaşmanız için doğru bir yöntem olduğundan emin olmanızın ilk adımı olacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz?

Bu prosedür hakkında ne düşünüyorsunuz? Yaptırdınız mı veya yaptırmak ister misiniz? Düşünce ve deneyimlerinizi, bizimle ve okuyucularla paylaşın!


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

American Society of Plastic Surgeons https://www.plasticsurgery.org/news/press-releases/new-statistics-reveal-the-shape-of-plastic-surgery

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Son Yazılar