20 Mayıs 2022, Cuma
Ana SayfaYüz OperasyonlarıDudak DolgusuDudak Dolgusu Yaptırırken, Aşırı Dolgunluktan Kaçınmak için 5 Temel İpucu

Dudak Dolgusu Yaptırırken, Aşırı Dolgunluktan Kaçınmak için 5 Temel İpucu

0
(0)

Dudak Dolgusu

Günümüzde dudak dolgusu uygulaması -dudak dolgusu için enjeksiyonlardan yararlanılması- oldukça popülerdir. Aslında bu estetik müdahalenin çok çekici gelmesi, sürpriz değildir. Sonuçta herkes, bir saatten daha az bir sürede çekici dudaklara sahip olabilmektedir.

Ancak istediğiniz görünüme ulaşacağınızdan emin olmak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Neden mi? Çünkü saçlarınızı kestirirken nasıl dikkatinizi veriyorsanız, dudaklarınızı dolgunlaştırması için gittiğiniz kişiye de aynı dikkati vermelisiniz.

1)Beklentilerinizi açık olarak iletin.

Ne istediğinizi bilin ancak uzmanınızın tavsiyeleri konusunda da açık olun.

Uzmanınızla arzu ettiğiniz estetik sonuç hakkında konuşmalı ve ihtiyaç duyduğunuz şeyi anladığından emin olmalısınız. Bu aşamada ‘’daha dolgun’’, ‘’doğal görünümlü’’, ‘’ancak aşırı dolgunlaşmamış’’ gibi terimlerden faydalanabilirsiniz. Son derece eğitimli ve deneyimli uzmanlar, dudaklarınız için uygun olan dolgu ürününü seçeceklerdir. Böylece bu operasyon, size en uygun olan haliyle özelleşecektir.

Uzmanlar, hangi dolgu maddesinin enjekte edileceğini bilmenizi ve doğru olanı seçtiğinizden emin olmanızı tavsiye etmektedir. Uygun olan, hiyalüronik asit içermesi ve dudak büyütme için FDA onaylı bir jel olmasıdır. Sonuçta dudaklarınıza enjekte edilen dolgunun, yanak şekillendirme ürünü olmasını istemezsiniz. Ayrıca Volbella gibi, daha az şişlik ve daha az yapay dolgunluk sağlayan yeni nesil hiyaluronik asit jellerini de tercih edebilirsiniz.

2)Bu aşamada, ünlülerin fotoğraflarını getirmekten kaçının.

Belki de dudaklarını çok sevdiğiniz bir ünlünün fotoğrafını örnek olarak göstermek çekici gelebilir. Ancak o dudaklara sahip olmanız, her zaman mümkün değildir. Açıkçası bir başkasının dudakları -onda ne kadar güzel dursa da- sizin için bir felaket olabilir.

Beğendiğiniz dudak yapısının, birçok özelliği bulunabilir. Ancak buradaki asıl nokta, Angelina Jolie’nin veya Kylie Jenner’ın dudaklarının bir başka yüzde taklidinin, iyi işlemeyebileceğidir. Çünkü yüz yapısı, cilt kalitesi ve yaş son derece önemli faktörlerdir. Bu faktörler dudak dolgusu yaptırılırken ve doğal, güzel sonuçlara ulaşmak istenirken göz önünde bulundurulmalıdır.

3)Uzmanınızın, olası komplikasyonları anladığından emin olun.

Genellikle dolgular, şişlik ve morarmalar dışında, çok az komplikasyona yol açmaktadır. Ancak dudak dolgunuzu yapacak uzman, her ihtimale karşı hazırlıklı olmalıdır.

Bu işlemi yaptıracağınız kişinin bir uzman olduğundan ve komplikasyonların üstesinden nasıl gelmesi gerektiğini bildiğinden emin olun. Süreç, beklediğiniz gibi ilerlemediğinde veya bir komplikasyon görüldüğünde, uzmanınız hyaluronidaz bulundurmalı ve dolguyu eritebilmelidir.

4)Dudak dolgusu için kullandığı yöntemi sorun.

Tüm enjeksiyon yöntemleri, aynı şekilde değildir. Farklı dudak görünümleri elde edebilmek için birçok teknik olsa da -Rihanna’nın dudaklarındaki Eros yayı estetiği gibi- uzmanlar, tercih ettiğiniz görünüm ne olursa olsun, tek bir şeyin aynı kalması gerektiğini söylemiştir.

Değişmemesi gereken şey, enjeksiyonun, yapılması gereken tüm bölgelere, küçük miktarlarda mutlaka yapılmasıdır. Yalnızca birkaç alana, daha geniş ölçülerde dolgu enjekte etmekten kaçınılmalıdır. Toplamda aynı miktarda dolgu kullanılmasına rağmen -bazı bölgelerde dolguya daha çok ağırlık verildiğinde- fazla dolgun bir dudak görünümü meydana gelebilmektedir.

5)Ayna karşısına geçip kontrol edin.

Enjeksiyon sırasında aynaya bakmanızı söylemiyoruz. Çünkü bazılarımız, iğne görmeyi tercih etmeyecektir. Ancak oradan ayrılmadan önce, dudaklarınızı kontrol etmeniz gerekmektedir.

Dolgu işlemlerinin en iyi yanı, sonuca anında ulaşabilmektir. İlerlemeyi ölçmek için işlem sırasında süreci durdurabilir ve bir ön izleme elde edebilirsiniz. Ayrıca işlem sonunda, sonuca ulaşabilmesi bakımından değerlendirmelerinizi de iletebilirsiniz. Bu kontroller, tedavinin önemli bir parçasıdır. Çünkü siz o odadan ayrılmadan önce, simetri ve dolgunluğa ilişkin düzeltmeler orada yapılabilmektedir.

Ne Düşünüyorsunuz?

Daha önce dudak dolgusu yaptırdınız mı? Ne kadar memnun kaldınız? Veya dudak dolgusu yaptırmayı düşünüyor musunuz? Bizimle yorum olarak paylaşın!


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

Tanvaa Tansatit https://link.springer.com/article/10.1007%2Fs00266-014-0401-8

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Son Yazılar