Doğum Sonrası Meme Estetiği Seçenekleri

2
1291

Kadınlar, meme deformasyonlarını en çok hamilelik veya emzirme sonrası dönemde yaşıyorlar. Bu dönemin sonunda çeşitli nedenlerden dolayı meme elastik kapasitesini kaybediyor ve memede sarkmalar görülmeye başlıyor. Doğum sonrası meme büyütme, küçültme ve dikleştirme gibi meme estetiği ameliyatları ile kadınlar eski görünümlerine kavuşabiliyor. Doğum sonrası meme estetiği ameliyatları ile bilgileri sizler için derledik.

Hangi meme estetiği operasyonuna ihtiyacınız var?

Hamilelik dönemi, hormonlarda yaşanan değişiklikler ile vücutta yağlanma, sarkma ve çatlakları beraberinde getirir. Vücutta yaşanan değişikliğin en yoğun yaşandığı organlardan bir tanesi de memedir. Bu değişiklikler sebebiyle kadınlar, meme büyütme, küçültme ve dikleştirme ameliyatları gibi operasyon talepleri ile cerrahlara başvuruyorlar. Deformasyonun durumuna göre ve kişinin fiziksel durumuna göre bu operasyonlardan hangisinin uygulanacağına karar verilir.

İmplantların, emzirme ve hamilelik dönemine olumsuz bir etkisi olmuyor ve çıkarılması gerekmiyor.

Hamilelik döneminde meme ve süt bezleri sürekli büyüdüğü ve meme derisi genişlediği için memede hacim kaybı görülebiliyor. Bu nedenle de kadınlar meme büyütme ameliyatlarına ihtiyaç duyuyorlar. Meme büyütme ameliyatlarında, meme implantları kullanılabiliyor. Ancak bu implantların emzirme ve hamilelik dönemine olumsuz bir etkisi olmuyor ve çıkarılması gerekmiyor.

Meme dikleştirme ameliyatı sarkmalara çözüm oluyor.

Emzirme döneminde de meme sürekli dolup boşalır ve bu durum memede genişlemeye neden olur. Meme dokusu,  yağ ve süt bezlerinden oluşur ve meme dokusunda kas tabakası yoktur o nedenle hamilelik ve emzirme süreçlerinin ardından sarkmalar kaçınılmaz olur. Bu durum sebebiyle meme dikleştirme operasyonuna ihtiyaç duyulabilir. Meme boyutunda küçülme olmadıysa sadece meme dikleştirme ameliyatı yeterli olur. Ancak bazı durumlarda meme küçülür. Bu gibi durumlarda ise meme dikleştirme ameliyatı ile birlikte meme büyütme ameliyatı da yapılabilir.

Meme küçültme ameliyatı ile doğum sonrası yaşanan sıkıntılar çözülebiliyor.

Doğum ve emzirme süreci sonrası uygulanan meme estetiği operasyonlarından biri de meme küçültme ameliyatıdır. Meme büyüklüğü, meme başının konumu gibi çeşitli durumlar meme küçültme operasyonunun tekniğini belirleyenler kriterler olabilir. Operasyonda büyük oranda meme dokusundan kesi yapılması gerekirse, süt kanallarının yeni bir hamilelikte tıkanabilme ihtimalinden veya süt üretiminin meme dokusunun küçülmesinden dolayı az olması ihtimali sebebiyle hamilelik planlamalarını tamamlamış olmaları ve o şekilde operasyon yaptırmaya karar vermeleri önerilir.

Gelişen teknoloji ile birlike meme estetiği operasyonlarında kadınların doğum ve emzirme süreci sonrası yaşadığı sıkıntılar kolaylıkla çözülebiliyor. O nedenle anne ve anne adayları bu sürecin keyfini çıkararak yaşamalı ve ihtiyaç duydukları durumlarda deneyimli bir cerraha başvurmalılardır.

Meme estetiği ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve Vanity Estetik’in deneyimli kadrosu ile iletişime geçmek için tıklamanız yeterli.

2 YORUMLAR

    • Merhaba, alanında uzman ve deneyimli bir estetik cerrah tarafında muayene olmanızı öneririz. Muayene sonrası ameliyata ihtiyacınızın olup olmadığına ve gerekiyorsa hangi meme estetiği ameliyatına ihtiyacınız olduğuna karar verilebilir.
      Muayene için randevu almak isterseniz burayı tıklayarak; bizimle iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz