Doğum Sonrası Estetiği Sırasında Neler Yapılır?

0
1504
doğum sonrası estetiği

Doğum Sonrası Estetiği

Doğum sonrası estetiği, günümüzün en popüler estetik operasyon kombinasyonlarındandır ve hamilelik ve emzirme sonrası kadınların yaygın olarak karşılaştıkları sorunlara çözüm oluşturmak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu ameliyat tekniği, Hollywood yıldızları tarafından tercih edilen bir operasyon olduktan sonra anaakım medyada kendine yer bulmaya başlamıştır.

“Doğum sonrası estetiği” özelleşmiş bir vücut şekillendirme operasyon kombinasyonuna verilen kapsayıcı bir isimdir. Bu kombinasyondaki farklı ameliyatlar, hamilelikten sonra uzun süre kalıcı olan fiziksel değişiklikleri iyileştirmek için bir arada uygulanır. Doğum sonrası estetiğinin popülerleşmesinin sebeplerinden biri, bu operasyonun belirli bileşenleri olmamasıdır: her kişi için uygulanan doğum sonrası estetiği, kişiye özel ihtiyaçlara uygun olması için özelleştirilir. Ancak bu operasyon genelde meme ve karın şekillendirme işlemiyle başlar ve sonra ihtiyaç olması halinde operasyona başka işlemler dahil edilir.

Doğum Sonrası Estetiğinin Bileşenleri

Meme ve karın bölgeleri annelikle birlikte esas olarak değişen bölgeler olduğu için doğum sonrası estetiği genelde meme ve karın operasyonları etrafında şekillenir. Hamilelik ve emzirme sırasında memeler bir ya da daha fazla kup bedeni kadar büyür. Ancak ‘normale’ dönmek, meme dolgunluğunda ciddi bir azalma ve gözle görülür sarkma anlamına gelebilir. Hamilelik süresince karın kasları, derisi ve dokuları büyüyen bebeğe güvenli bir alan oluşturmak için esner. Ne yazık ki doğumdan sonra bu katlar bebekten önceki gergin haline geri dönmeyebilir.

Doğum sonrası estetiği operasyonunuz şu operasyonları içerebilir:

Meme protezleri dolgunluğu ve kaybedilen hacmi tekrar yerine getirebilir. Meme dikleştirme ise şekli iyileştirmek için sarkık derinin kaldırılmasına yardımcı olur. Günümüzün meme büyütme ameliyatları geçmişe göre daha güvenli ve daha etkilidir. Orantısız derecede büyük ve rahatsızlık veren memeleri olan hastalar için meme küçültme operasyonu daha küçük ve daha ideal bir görünüm oluşturabilir.

Vücut şeklini daha da iyileştirmek için doğum sonrası estetiğine yaygın olarak eklenen tekniklerden biri karın germe olarak da bilinen abdominoplasti, çevresel abdominoplasti ve liposuction olarak sıralanabilir. Bu işlemlerden fazlasını da doğum sonrası estetiğine dahil etmek mümkündür. Doğum sonrası estetiği popo estetiği, kol germe ya da Brezilya popo estetiği operasyonları da içerebilir. Doğum sonrası estetiği, cerraha ve gerçekleştirilmesi önerilen işlemlere bağlı olarak tek bir operasyonda gerçekleştirilebilir, ya da güvenlik sebebiyle birden çok cerrahi işlemle tamamlanabilir.

Doğum Sonrası Estetiği Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

  1. Doğum sonrası estetiği sonrasında hastanede kalmanız gerekmez – Bu sayede evde iyileşebilirsiniz. İlk 24 saat boyunca daha fazla yardım almanız için cerrahınız bir gece hastanede kalmanızı önerebilir.
  2. Tedaviniz bir ila iki hafta sürebilir – Bu doğum sonrası estetiğinize dahil edilen belli operasyonlara bağlı olacaktır. Yine de iyileşme sürenizi iki hafta olacak şekilde planlayın. İyileşme süreniz boyunca ağrınız, morluklarınız ve şişlikleriniz olacak.
  3. Evde yardıma ihtiyacınız olacak – Doğum sonrası estetiğinizden sonra birkaç gün yorgun ve hassas olacaksınız. Bu, rutin işleri yapmanızı imkansız hale getirecek. Ailenizden birinden ya da bir arkadaşınızdan ev işleri için yardım isteyin.
  4. Bazı ağrı kesicileri kullanımınız bitene kadar araba kullanamayacaksınız – Cerrahınız, rahat bir iyileşme geçirmeniz için gerekli olan ağrı kesicileri kullanmanızı söyleyecek. Ancak bu ilaçları alırken araba kullanmamalısınız.
  5. Şişkinlik, altı ay ya da daha uzun sürebilir – Doğum sonrası estetiğinin bazı sonuçları hemen görülürken tam sonuçlar tüm şişkinlik inene kadar görülemez. Bütün şişkinliklerin inmesi altı ay ila bir yıl sürer.
  6. Bebekler de dahil olmak üzere ağır kaldırmayın – Yoğun egzersiz yapmak ve ağır kaldırmak, doğum sonrası estetiğinizden sonra en az altı hafta boyunca kaçınmanız gereken şeylerdir. Ağır kaldırmaya 4 buçuk kilonun üstündeki bebekleri taşımak da dahildir.
  7. Doğum sonrası estetiği, sigara içmeyen hastalar içindir – Sigara içmek kan dolaşımını azaltır, yaraların iyileşmesini geciktirir ve ciddi komplikasyonların oluşması ihtimalini ciddi oranda arttırır. Doğum sonrası estetiğinden önce ve sonra en az dörder hafta boyunca sigara içmeyin. Daha da iyisi bunu sigarayı bırakmak için bir sebep olarak kullanın.
  8. Yine de spor salonuna gitmeni gerekecek – Doğum sonrası estetiğinizin sonuçlarını garanti altına almak için sağlıklı bir hayat tarzı benimseyin, dengeli beslenin ve rutin olarak egzersiz yapın.
  9. Doğum sonrası estetiği, birkaç invazif tekniğin bir araya geldiği bir operasyondur, bu yüzden en iyi ve en deneyimli plastik cerrahı seçin. Operasyonun daha ucuz olması için sağlığınızı ve güvenliğinizi riske atmayın.
  10. Özgüveninizin artmasına hazır olun – Doğum sonrası estetiğiniz hayatınızı değiştirecek, dış görünüşünüzle ilgili güveninizi ve gururunuzu yerine getirecek.

Kişiselleştirilmiş Doğum Sonrası Estetiğiniz

Doğum sonrası estetiği, bebek doğduktan sonra vücudu hamilelikten önceki şekline geri getirmek için idealdir. Doğum sonrası estetiği hakkında bilgi edinmenin en iyi yolu evde araştırma yapmaktan başlamaktır. Bir sonraki adıma geçmeye hazır olduğunuzda bulunduğunuz bölgede saygın ve kurul onaylı bir plastik cerrah bulun ve yüz yüze bir görüşme için randevu alın. Bu görüşmeniz sırasında cerrahınız doğum sonrası estetiğinizin tam ücretini belirleyecek, ödeme şekillerini ve sağlık güvencesinin finansman olasılığını sizinle konuşacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz?

Doğum sonrası estetiği yaptırmayı düşünüyor musunuz? Bu yazıda sunduğumuz bilgileri faydalı buldunuz mu? Düşüncelerinizi bizimle ve diğer okuyucularımızla yorum olarak paylaşın!

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz