Doğum Sonrası Estetiği: Konsültasyonda Sormanız Gerekenler

0
718
doğum sonrası estetiği

Doğum sonrası estetiği için karar vermek heyecan verici olabilir ama ameliyatınızın vakti yaklaştıkça gergin ve endişeli hissetmeniz normaldir. Bu sürecin her aşaması için tamamen hazır olduğunuzdan emin olmanız ve kendinizi daha rahat hissetmeniz için cerrahınızla doğum sonrası estetiği hakkında görüşürken aşağıda belirttiğimiz altı soruyu sormayı unutmayın.

Doğum Sonrası Estetiği İçin İyi Bir Aday Mıyım?

Genel sağlığı iyi olan ve vücutlarının genel görünüşünü iyileştirmek isteyen kadınların neredeyse hepsi doğum sonrası estetiği için iyi adaylardır. Ancak doğum sonrası estetiğinin hayatınızın bu aşamasında sizin için uygun bir operasyon olup olmadığını belirleyen birkaç ek faktör vardır. Plastik cerrahınız muhtemelen aşağıdakilere benzer sorular hakkında sizinle görüşmek isteyecektir

  • İlerde çocuk sahibi olmamaya karar verdiniz mi?
  • Son doğumunuzu ne zaman yaptınız?
  • Şu an emziriyor musunuz?
  • Görünüşünüzle ilgili hedefleriniz neler?

Çocuk doğurmayı düşünmüyor olmanız ve emzirmiyor olmanız tercih edilir. En son ne zaman çocuk sahibi olduğunuz ve kozmetik hedefleriniz hakkında konuşmaya hazır olun. Bu cerrahınızın istediğiniz sonuçlara ulaşmanız için hazırlık yapmasına yardımcı olacak.

Hangi Operasyonları Dahil Etmeliyim?

Plastik cerrahınızla doğum sonrası estetiği için iyi bir aday olduğunuz kararına vardıysanız sonraki adım hangi operasyonları bu estetiğe dahil edeceğinizi planlamaya başlamaktır. Doğum sonrası estetiğine eklenen en yaygın işlemler karın germe, liposuction ve meme büyütme operasyonlarıdır. Ancak kişisel hedefleriniz ve tercihleriniz (ve cerrahınızın önerileri) sizin için en iyi yaklaşımı belirleyecektir.

Hangi Cerrahi Teknikleri Önerirsiniz?

Doğum sonrası estetiğinizde hangi operasyonların gerçekleştirileceğine karar verdikten sonra cerrahınızla birlikte hangi cerrahi tekniklerin size daha uygun olduğu ile ilgili daha detaylı bir görüşme yapacaksınız.

Örneğin, karın germe operasyonunun nasıl olacağıyla ilgili şu soruları sorabilirsiniz:

  • Kesimin uzunluğu ne kadar olacak?
  • Kesi nerede olacak?
  • Liposuction da yapılacak mı?

Meme ile ilgili işlemler için şu soruları sorabilirsiniz:

  • En iyi sonuçlara yalnızca meme protezleri ile mi yoksa meme protezleriyle birlikte meme dikleştirme ameliyatıyla mı ulaşırım?
  • Protez çeşidi ve protezin yerleştirilmesi ile ilgili seçeneklerim nelerdir?
  • Protezin yerleştirilmesi yara izi oluşumunu nasıl etkileyebilir?

İyileşme Dönemim Nasıl Olacak?

Çoğu kadın, doğum sonrası estetiğinin ardından iyileşme için işten 1 ila 3 hafta arasında izin alır. İyileşme sürenizin uzunluğu, dahil etmeyi düşündüğünüz işlemlerin sayısı ve çeşidine bağlı olarak değişecektir.

İyileşme döneminizin ilk birkaç haftası boyunca dinlenmeli ve küçük çocukları kucaklamak da dahil olmak üzere ağır kaldırmaktan kaçınmalısınız. İyileşme döneminizin ilk döneminde biraz şişlik, morarma ve gerginlik hissedeceğinizin farkında olun. Bu semptomlar iyileşme süreniz ilerledikçe git gide azalacak.

Yaraların İyileşmesi Ne Kadar Sürecek?

Deneyimli bir plastik cerrah, yara izlerini kolaylıkla saklanabilecek ya da bikini ile gizlenebilecek yerlerde oluşturmaya dikkat edecektir. Yaranızın tamamen iyileşmesinin 18 aya kadar sürebileceğini unutmayın, yani doğum sonrası estetiğinizden sonraki yıl boyunca yara izlerinizin görünümünün iyileşeceğini bilin.

Sonuçları Görmeye Ne Zaman Başlayacağım?

Çoğu kadın, doğum sonrası estetiğinin sonuçlarını operasyondan 3-4 hafta sonra görmeye başlar. Nihai sonucu görmeniz 6 aya kadar sürebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?

Doğum sonrası estetiği yaptırmayı düşünüyor musunuz? Yazımızda sunduğumuz bilgileri faydalı buldunuz mu? Düşüncelerinizi bizimle ve diğer okuyucularımızla yorum olarak paylaşın!

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz