20 Mayıs 2022, Cuma
Ana SayfaMeme OperasyonlarıMeme Büyütmeİmplantlara Karşı Bir Alternatif: Doğal Meme Büyütme Yöntemi

İmplantlara Karşı Bir Alternatif: Doğal Meme Büyütme Yöntemi

0
(0)

Birçok kadın, memelerinin, sahip olduğundan daha büyük ve daha dolgun olmasını ister. Ancak yapay implantlar veya büyük çaplı cerrahi uygulamalar, her kadının vücutlarına ilişkin kişisel hedeflerinin bir parçası olarak görülmez. Bu gibi durumlar için, doğal meme büyütme olarak anılan prosedür, en doğru tercih olabilir.

İmplantlara alternatif olarak -memelerin büyümesi için- vücudun diğer bölgelerindeki istenmeyen, inatçı yağlar kullanılır. Bu esnada ek olarak, yağın alındığı yerler sanatsal olarak şekillendirilir ve geliştirilir. Kulağa doğru olamayacak kadar iyi gelse de, birçok hasta için bu yöntem, arzuladıkları doğal yolla meme büyütme için gerçek bir çözümdür.

Doğal Meme Büyütme Yöntemi Nedir?

Memelerin büyüklüğünü arttırmak ve şeklini geliştirmek için, doğal meme büyütme işlemi farklı adımları ve prosedürleri birleştirir. İlk olarak -kalça, uyluk veya sırt gibi- istenmeyen yağların bulunduğu bölgelerden, gelişmiş bir liposuction tekniğiyle yağlar alınır.

Yağlar, alındıktan sonra saflaştırılır ve memelerin dolgunluğunu arttırmak için, memelere enjekte edilir. Doğal meme büyütme işlemi, yalnızca memnun olunmayan küçük memelere dolgunluk kazandırmak için değil; aynı zamanda meme kanseri nedeniyle oluşan asimetri sorunları veya rekonstrüksiyon için de kullanılır.

Doğal Meme Büyütme Yöntemi ve İmplantlar

Meme büyütme işleminin, yağ transferiyle olması veya implantlar kullanılarak sağlanması, birkaç farklılığı da beraberinde getirir. Örneğin doğal meme büyütme işlemi, meme büyüklüğünü belirgin bir şekilde arttırabilir ancak bunu, daha göze çarpmayan ve daha doğal bir şekilde yapar. Genel olarak bu prosedür, ½ veya 1 cup civarında büyüme sağlar. Dolayısıyla daha büyük geliştirme hedefleri için, farklı implant tiplerinden biriyle yapılan ameliyatlar daha iyi bir seçenek olabilir.

Diğer bir fark, doğal meme büyütme işleminin, vücudun diğer bölgelerini de şekillendirmesidir. Dolayısıyla bu durum, genel anlamda vücut şeklin iyileşmesine katkı sağlarken, implantlar sadece meme büyütme üzerine odaklanır.

Doğal meme büyütme işleminin diğer yönleri ve yararları şunlardır:

  • Genel anestezi gerektirmez.
  • Kesiler, minimal boyuttadır.
  • Kesi izi daha azdır.
  • Memeler daha doğal hissedilir ve görünür.
  • Kapsül kontraktürü ve dalgalanma riski yoktur.
  • İmplantların aksine, yerinin değiştirilmesi veya çıkarılması gerekmez.
  • Kısa bir dinlenme süresiyle, daha hızlı ilerleyen bir iyileşme sürecine sahiptir.

Doğal Yolla Daha Dolgun Memeler

Yağ transferiyle yapılan doğal meme büyütme işlemi, genel olarak bir bölgenin geliştirilmesini ve sorunlu bölgelerin düzeltilmesini kapsayan güvenli bir prosedürdür. Geçmişte bu fikir, kadınlar için gerçekleşmesi zor bir hayalken -teknoloji ve plastik cerrahideki modern ilerlemeler sayesinde- günümüzde mümkün hale gelmiştir.

Eğer siz de memelerinizin boyutunu implant kullanılmadan, doğal bir yolla arttırmak istiyorsanız, deneyimli ve nitelikli bir uzmandan konsültasyon almakta gecikmeyin. Uzmanınız, durumunuzu ve estetik hedeflerinizi göz önünde bulunduracak ve sizin için en iyi prosedürün belirlenmesini sağlayacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz?

Yağ transferi sayesinde, hem daha dolgun memelere hem de daha fit bir vücuda sahip olmak ister misiniz? Bu yöntem hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle ve okuyucularımızla paylaşın!


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

Mallucci, Patrick https://www.ingentaconnect.com/content/wk/prs/2016/00000137/00000006/art00053

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Son Yazılar