20 Mayıs 2022, Cuma
Ana SayfaBurun EstetiğiBurun Estetiğinde Açık ve Kapalı Teknik

Burun Estetiğinde Açık ve Kapalı Teknik

0
(0)

Burun estetiği operasyonlarında açık teknik mi kapalı teknik mi tercih edilmeli? Burun estetiğinde en kafa karıştırıcı ikilemlerden biri, en iyi sonucu elde etmek için hangi tekniğin kullanılacağına karar vermektir. Hastaların sağlıkları ve görünümleri için doğru kararı verebilmeleri, prosedür seçenekleri hakkında iyi bilgi sahibi olmalarına bağlıdır. Burun estetiği ameliyatlarında temel olarak iki farklı yaklaşım vardır: açık rinoplasti ve kapalı rinoplasti. Her iki yöntemin de kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır.

Açık burun estetiği nasıl yapılır?

Açık burun estetiği, burun deliklerinin arasındaki bölgede küçük bir kesi açılarak uygulanır. Bu noktadan deri kaldırılır ve estetik uygulama gerçekleştirilir. Genel anestezi altında yapılan bu bu teknikte cerrah hem alanı daha net görür hem de daha iyi müdahalede bulunabilir.

Açık teknik, ciddi derecede kemik eğrilikleri, ileri düzeyde deformite, revizyon burun ameliyatlarında tercih edilir. Bu tekniğin dezavantajı, iyileşme süresinin uzun olmasıdır. biraz daha uzundur. Deride olan kesilerin iyileşmesi, ödem ve morlukların geçmesi zaman alır.

https://www.instagram.com/p/B8EN297Hp63/

Kapalı burun estetiği nasıl yapılır?

Kapalı rinoplasti kesilerin burun deliklerinin alt kısmından değil de burun deliklerinin içerisinden yapılan ameliyat türüdür. Kapalı teknikte cerrahın görüş açısı açık tekniğe kıyasla daha azdır. Cerrah, mikro kameralar sayesinde burnun iç  durumu kameralarla görebilir. Kapalı tekniğin en önemli avantajı, dışarıdan görünen herhangi bir dikiş veya iz olmamasıdır. İyileşme süresi ise, açık rinoplastiye göre oldukça kısadır.  Kapalı tekniğin uygulaması  daha zordur. Burada önemli olan kapalı burun estetiği konusunda tecrübeli bir cerrah tercih etmektir.

Hangi teknik tercih edilmelidir?

İki teknik arasındaki fark küçüktür, ancak önemli olan alınacak sonuçlardır. Bunun nedeni ise her hastanın hikayesinin farklı olmasıdır. Kullandığı ilaçlar, burnun yapısı, deformasyonun büyüklüğü gibi pek çok etken belirliyici olacaktır. Cerrahınızın muayene sonrası önereceği teknik sizin için en doğru teknik olacaktır.

Vanity Estetik’in deneyimli ve uzman kadrosuyla tanışın!

Vanity Estetik, deneyimli ve uzman kadrosuyla burun estetiğinde alanında doğal ve başarılı sonuçlar için doğru adres. Estetik operasyonlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız için burayı tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz!

 


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

JONAS RÖJDMARK, AGKO MOUCHAMMED https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6938421/

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Son Yazılar