Burun Estetiği Yaptırmanın Faydaları

2
2091

 

Burun estetiği olarak da bilenen Rinoplasti, estetik ve cerrahi uygulamaların gelişmesi ile en popüler uygulamaların başında geliyor. Her ne kadar burun estetiği ile ilk akla gelen görünümü iyileştirmek olsa da, Rinoplasti’nin pek çok faydası vardır. Yazımızın devamında başarılı bir burun estetiği operasyonunun faydalarını bulabilirsiniz.

Kendine Güveni ve Başarıyı Artırıyor!

Burun estetiği ameliyatının sağladığı bir numaralı yarar, güven! Yüz simetrisinin değişmesi ile kişinin kendini beğenmesi sağlanıyor. Bu sayede de, kişinin kendine olan güveni artıyor; bu da iş ve özel hayatında başarılı ve sağlıklı olmasını sağlıyor.

Nefes Almayı Rahatlatıyor!

Doğuştan veya sonradan oluşan travma vs sonucu burunda oluşan eğrilikler, nefes alma fonksiyonunu bozuyor. Burun estetiği operasyonu ile burun şeklinin düzeltilmesinin yanı sıra hastanın rahat nefes alması da sağlanıyor. Rinoplasti ile burun dıştan şekil olarak düzeltilirken; içerden de eğrilik (deviasyon) düzenliyor. Böylece hastalar, muhteşem görünüme ve sağlıklı bir buruna sahip oluyorlar.

Kırılmış Burun Kemiği Düzeltilebiliyor!

Burun kırığı, insan vücudunda en çok rastlanan kırıklardan biridir. Kaza, darp veya düşme buruk kırıklarının en yaygın nedenleridir. Burun estetiği operasyonu ile burun kırıkları kolaylıkla düzeltilebiliyor. Operasyon sonrası hastaların hem nefes almada zorluk gibi işlevsel şikayetleri ortadan kalkmakta hem de burunları estetik bir görünüme kavuşmaktadır.

Sinüzitten Kurtulmanın Yolu: Burun Estetiği

Sinüzit, sinüslerin sürekli iltihaplanmasıdır. Bu iltihaplanma baş, yüz, göz çevresinden ağrılara neden olduğu gibi ağız kokusu, dişlerde ağrı gibi pek çok rahatsızlığı sebebidir. Bu operasyon ile bu gibi şikayetlerden kurtulmak mümkün.

Horlama Sorununu Çözüyor! 

Horlama, oldukça rahatsız edici bir durumdur. Burundaki çeşitli düzensizlikler horlamaya sebep olabiliyor. Bir araştırmaya göre çiftlerin %23’u eşlerinini horlaması yüzünden ayrı yatak odaların yatmayı tercih ediyor. Operasyon sırasında bu düzensizlikler giderilerek bu soruna bağlı horlamadan kurtulmak mümkün olabiliyor.

Uyku sağlığını olumlu etkiler

Uyku, beslenme kadar önemli bir ihtiyaçtır. Rahat nefes alınamadığı durumlar sık sık uyanmaya sebep olur. Horlama veya uyku apnesi gibi sorunlara sebep olduysa yanındaki eşinin uykusunu bozması da cabası. Burun estetiği ameliyatı da burundaki sorunlara bağlı uyku bozukluklarını çözebilir.

Üst solunum yolu enfeksiyonlarının sıklığında azalma sağlar!

Burnu tıkalı olduğu zaman ağızdan nefes alıp vermek zorunda kalındığı için bu durum çok sık hasta olmaya sebep olur. Bunun yanı sıra burun tıkanıklığı östaki borusu yoluyla kulakları olumsuz etkiler. Yine ağızdan nefes alıp vermeye bağlı ağız ve yüz yapısında değişiklikler, diş çürümeleri, ağız kokusu ve ağızda kötü bir tat hissi gibi durumlar ortaya çıkar. Rinoplasti ameliyatı ile burnun iç kısmı da düzeltildiği zaman üst solunum yolu enfeksiyonları sıklığı belirgin olarak azalmaktadır.

Burun estetiği ameliyatlarının estetik ve sosyal sonuçlarının yanı sıra, sağlığa da pek çok faydası var. Alanında deneyimli, burnun anatomik yapısına hakim, güvenilir doktorlar tarafından ameliyatının gerçekleştirilmesi önemli

Eğer siz de burun estetiği operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, Vanity Clinic’in deneyimli kadrosu ile iletişime geçmek için tıklamanız yeterli.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz