13 Mayıs 2022, Cuma
Ana SayfaBurun EstetiğiBurun Deliği Estetiği Nedir?

Burun Deliği Estetiği Nedir?

0
(0)

Burun, yüzün estetik açıdan en önemli kısmıdır. Estetik açıdan iyi görünümü sağlamak için burun, her iki göz, alın ve dudak ile eşit mesafede aynı zamanda yükseklik ve derinlik olarak da uyum içinde olmalıdır. Burun, estetik açıdan bu kadar kritik bir göreve sahip olduğu için, burun estetiği (rinoplasti) görünümlerini iyileştirmek isteyen kişiler arasında en çok tercih ameliyat olarak yerini hep koruyor.

Burun estetiği ameliyatı denilince ise, ilk akla klasik burun estetiği gelir. Ancak burun estetiği ameliyatının burun ucu estetiği, burun deliği estetiği gibi çeşitleri vardır. Bu yazımızda burun deliği estetiği nedir sorunuza cevap bulacaksınız.

Burun deliği estetiği nedir?

Burun delikleri, solunum kalitesini belirleyen bir yapıya sahiptir. İyi bir solunum için ise, burun deliklerinin belli bir açıklıkta ve oval bir görünümde olması beklenir. Burun deliği estetiği, burun estetiği ameliyatlarının en özel ve en zor kısımlarından bir tanesidir. Burun deliklerinin birbiriyle simetrik olması, estetik açıdan çok önemli kriterdir. Burun deliği çok geniş, açıksa, darsa ya da burun deliğinde bükülme veya sarkma gibi bir durum varsa burun deliği estetiği yapılabilir.

Burun deliği çok geniş, açıksa, darsa ya da burun deliğinde bükülme veya sarkma gibi bir durum varsa burun deliği estetiği yapılabilir.

Burun deliği estetik ameliyatı nasıl yapılır?

Burun deliği geniş veya açık ise genellikle burun deliğinin yanakla birleştiği kısımdan doku alınarak daraltma yapılır. Bazı durumlarda da taban dokusundan da parça alınır. Burun deliği çok dar olduğu durumlarda burun deliği genişletilir. Dar burun deliği şikayeti var ise genişletmek için düz bir kıkırdak destekleyici, burun kenarları boyunca girişi genişletmek amacıyla yerleştirilir. Sarkma yaşandığı durumlar da ise sarkan doku içeriden yukarıya çekilir ve kesilir. 

Burun deliği estetik ameliyatı sonrası dikiş izi kalır mı?

Estetik ameliyatlarla ilgili en çok sorulan sorulardan birisi de “ameliyat sonrası iz kalır mı?” sorusudur. Bu soru, elbette burun deliği ameliyatı için de geçerlidir. Herhangi bir hatalı uygulama yapılmadığı sürece iz kalma ihtimali çok azdır. Dikişler burun içinde gizlenir ve iyileşme sürecinde belirsizleşir.

Burun deliği estetiği ameliyatı, estetik görünümü iyileştirmesinin yanı sıra yaşam kalitesini de iyileştirir. Burun deliğiniz çok geniş veya dar ise, burun deliğinizin görünümünden memnun değilseniz; deneyimli ve yetenekli bir estetik cerraha muayene olup sonrasından ameliyata karar verebilirsiniz. 

Burun deliği estetiği ve diğer estetik ameliyatlar ile ilgili bilgi almak isterseniz burayı tıklayarak; Vanity Estetik ile iletişime geçip; randevu alabilirsiniz.

 


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

Blandini D https://europepmc.org/article/med/7870785

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Son Yazılar