background
Sorularınız mı var? Hemen Cevaplayalım! İstediğiniz uygulamalar hakkında bilgi almak ve fiyatlarını öğrenmek için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Alın Germe ve Kaş Kaldırma

Yaş alımı ve dış faktörlere bağlı olarak, alın bölgesinde ortaya çıkan yatay çizgiler ile iki kaşın arasında oluşan dikey çizgilerin azaltılması ya da otadan kaldırılması ve anatomik olarak deforme olmuş ve sarkmış kaşların kaldırılarak olması gereken yere alınması amacı ile yapılan operasyondur. Ayrıca bu operasyon ile göz kenarlarında oluşan ve kaz ayağı olarak da bilinen kırışıklıklar giderilmiş olur.

Image

Alın germe ameliyatında iz kalır mı?

Alın germe ameliyatın iz kalmasına rağmen izleri saklamak için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. İzler saç çizgisinin 5-6 cm gerisinde saçlı deri bölgesinde veya yine Endoskopik alın germe yönteminde saçların arasında saklanabilir. Her tekniğin bırakacağı iz, kişiden kişiye fizyolojik özelliklere bağlı olarak avantajlar ve dezavantajlar barındırır. Hangi tekniğin seçileceğine doktor hastayı muayene ettikten sonra karar verir.

Kaş kaldırma (Browlift) operasyonu kimlere uygulanır?

Gözler ve burun ile belirli oranlar ve açılarda bulunan kaşlar yüze karakteristik özelliğini vermektedirler. Gerek fizyolojik gerekse de yaş almaya bağlı olarak düşük görünümlü kaşlar yorgun, düşük enerjili ve mutsuz bir ifadeye yol açar. Dış kenarlarının aşağı doğru bakması üzgün bir duruş verir. Ayrıca kaşlar erkelerde daha düz durmaktayken kadınlarda daha kavisli durarak cinsiyete göre de farklılık oluştururlar. Kaşların kaldırılıp eski yerine getirilmesiyle, operasyon sonrasında mutsuz ve enerjisi düşük kişiler eski dinamik ve etkileyici görünümlerine kavuşurlar.